Global Ukraine News

Фестиваль української музики розпочався у Швеції

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

23-24 жовтня у Стокгольмі відбудеться фестиваль «Переосмислюючи Європу: Україна». У престижних концертних залах Musikaliska та Eric Erikssonhallen звучатимуть твори класиків — Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича  та наших сучасників — Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець і Олександра Кравчука, повідомляє газета «День».

Виступатимуть 150 юних музикантів з України та Швеції, зокрема Молодіжний симфонічний оркестр Львівської філармонії INSO, дитячий хор «Щедрик», найстаріша хорова школа Швеції Adolf Fredriks Musikklasser, солісти — лауреати міжнародних конкурсів, переселенці з Донбасу: Максим Шарпар (фортепіано, м. Єнакієве), Євгенія Джалалова (скрипка, м. Донецьк), близнята Софія та Анна Кисляки (скрипка, м. Лисичанськ) і львів’янин Степан Сивохіп (гобой).

Читайте за темою: Українців Швеції запрошують на перегляд відомого фільму

У рамках форуму відбудеться світова прем’єра твору однієї з найвідоміших сучасних композиторів Швеції — Андреа Тарроді  — концертино «Пісні неба» (Songs of the Sky), написаного спеціально для цього фестивалю. Також на заключному концерті вперше у Швеції прозвучить фортепіанний концерт Франца Ксавера Моцарта (сина В.А. Моцарта), який прожив більшу частину свого життя у Львові.

Фестиваль не лише познайомить шведську публіку з музикою українських композиторів, а й ставить у центр події дітей. Багато хто з них був змушений покинути свої домівки через війну на сході України.

Читайте за темою: Культурна дипломатія: як це працює у Швеції і не працює в Україні

Фестиваль  є громадською ініціативою. Ідея його проведення належить Наталії Пасічник, відомій українсько-шведській піаністці та засновниці Українського інституту в Швеції. З української сторони її партнерами стали:  Міжнародний інститут культурної дипломатії в особі Тетяни Калити та Відповідальне майбутнє/Responsible Future, засноване та очолюване Вікторією Зубенко і Клавдією Шевелюк.

Share.

Comments are closed.