Global Ukraine News

Фестиваль української музики розпочався у Швеції

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

23-24 жовтня у Стокгольмі відбудеться фестиваль «Переосмислюючи Європу: Україна». У престижних концертних залах Musikaliska та Eric Erikssonhallen звучатимуть твори класиків — Дмитра Бортнянського, Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича  та наших сучасників — Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Ганни Гаврилець і Олександра Кравчука, повідомляє газета «День».

Виступатимуть 150 юних музикантів з України та Швеції, зокрема Молодіжний симфонічний оркестр Львівської філармонії INSO, дитячий хор «Щедрик», найстаріша хорова школа Швеції Adolf Fredriks Musikklasser, солісти — лауреати міжнародних конкурсів, переселенці з Донбасу: Максим Шарпар (фортепіано, м. Єнакієве), Євгенія Джалалова (скрипка, м. Донецьк), близнята Софія та Анна Кисляки (скрипка, м. Лисичанськ) і львів’янин Степан Сивохіп (гобой).

Читайте за темою: Українців Швеції запрошують на перегляд відомого фільму

У рамках форуму відбудеться світова прем’єра твору однієї з найвідоміших сучасних композиторів Швеції — Андреа Тарроді  — концертино «Пісні неба» (Songs of the Sky), написаного спеціально для цього фестивалю. Також на заключному концерті вперше у Швеції прозвучить фортепіанний концерт Франца Ксавера Моцарта (сина В.А. Моцарта), який прожив більшу частину свого життя у Львові.

Фестиваль не лише познайомить шведську публіку з музикою українських композиторів, а й ставить у центр події дітей. Багато хто з них був змушений покинути свої домівки через війну на сході України.

Читайте за темою: Культурна дипломатія: як це працює у Швеції і не працює в Україні

Фестиваль  є громадською ініціативою. Ідея його проведення належить Наталії Пасічник, відомій українсько-шведській піаністці та засновниці Українського інституту в Швеції. З української сторони її партнерами стали:  Міжнародний інститут культурної дипломатії в особі Тетяни Калити та Відповідальне майбутнє/Responsible Future, засноване та очолюване Вікторією Зубенко і Клавдією Шевелюк.

Share.

Comments are closed.