Global Ukraine News

Польська компанія розробила проект «Chernobyl VR Project» — першу в світі віртуальну екскурсію Чорнобилем і Прип’яттю

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Джерело: Gazeta Wyborcza

Переклад: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

«Chernobyl VR Project» – це перша у світі віртуальна екскурсія Чорнобилем і Прип’яттю, яка поєднує у собі «фотографічну» подорож до закритої зони з документальним фільмом. Прем’єра проекту відбудеться 26 квітня з нагоди річниці трагедії.

Покинуті багатоповерхівки, велика карусель – все це знаходиться в Прип’яті, місті–привиді, яке опустіло у 1986 році після Чорнобильської катастрофи. Голова паморочиться, коли дивлячись вниз, оглядаю околиці Чорнобиля, за допомогою google. Віртуальну реальність маємо змогу оглядати завдяки незвичайному проекту польської фірми Farm 51.

Коротка презентація фільму, створеного Farm 51 спільно з фондом Otwarty Dialog, відбулась у приймальні мера Києва — Віталія Кличка. Міський голова дуже любить нові технології, до прикладу на руці носить smart годинник. Не тільки через любов до ґаджетів Кличко підтримує «Chernobyl VR Project», але і через свого батька, який був одним з перших ліквідаторів наслідків катастрофи. «Ми не маємо права забувати свою історію. Мусимо нагадувати молодому поколінню про героїв того часу», — говорить Кличко, обіцяючи допомогти фінансово щодо реалізації задуму «Chernobyl VR Project», адже це ще і перший проект віртуальної реальності присвячений Україні. Доля вибрала Чорнобиль – у квітні 2016 буде 30 років від моменту катастрофи, наслідки якої до сьогодні викликають занепокоєння.

Під час реалізації проекту, використовувалися стереоскопові камери, які мають здатність знімати в технології 360 градусів та дозволяють переглядати представлену реальність у різних ракурсах. Під час зйомок використовували також і дрони.

Панорама Чорнобилю та покинуте місто Прип’ять – це ще не все. Команда Farm 51 має у своєму арсеналі чималу кількість детальних фотографій, завдяки чому кожен, хто здійснюватиме віртуальну подорож, з певністю може розраховувати на реальну пригоду.

Читати за темою: Огляд форуму технологічних новинок Innotech-2016: рівень креативності в Україні один з найвищих в Європі

Представники Farm 51 переконують у неповторності проекту: глядач матиме змогу змінювати сюжет документального фільму та натрапляти на «сюрпризи». Творці також включили до проекту багато бесід з людьми, які долучились до ліквідації наслідків катастрофи.

«Chernobyl VR Project» буде представлений широкому загалу 26 квітня у 30-ту річницю катастрофи. Варто зазначити, що і після прем’єри творці доповнюватимуть проект.

Історична довідка

26 квітня 1986 року у четвертому енергоблоці на електростанції у Чорнобилі відбувся вибух з подальшим руйнуванням енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. На даний момент триває побудова саркофагу, який убезпечить місце із залишками реактора та небезпечних речовин.

Comments are closed.