Global Ukraine News

Огляд форуму технологічних новинок Innotech-2016: рівень креативності в Україні один з найвищих в Європі

Автор: Костянтин Олійник, ІТ-фрілансер

11-12 березня, в Києві на стадіоні Олімпійський пройшов другий щорічний форум Innotech, метою якого було показати нові українські та зарубіжні розробки в сфері ІТ технологій, які сприятимуть покращенню якості нашого життя.

Організатором проекту, як і минулого року, була компанія Smile Expo, а кількість відвідувачів склала більш як 3500 людей. Для зручності захід було поділено на декілька зон, щоб відвідувачі могли без проблем знайти те, що їх цікавить.

Цьогоріч на форумі було представлено багато інноваційних проектів, зокрема в таких галузях як: ІТ, віртуальна реальність, відеоігри, робототехніка, 3D друк, енергозбереження, тощо, і про найбільш вагомі з них йтиметься далі.

Робототехніка

www.vk.com/innotechukraine

Представлені цього річ новинки в сфері робототехніки вражали своїм різноманіттям. Наприклад, компанія Imsys яка займається технологією IoT( internet of things), представили свого робота телеприсутності MAX, який розважав гостей, пропонував зробити з собою селфі, звертався до відвідувачів на ім’я, відповідав на різні питання. Також дуже цікавими були роботи людського зросту Дживко і Mario (на фото), які також розважали гостей своїм вмінням відповідати на різні питання та взаємодією з навколишнім світом, зокрема, здатністю обіймати людей. Чимало уваги привернув й танцюючий робот Nao.

Компанія Technotoys орієнтована на дітей та розваги, представила своїх роботів Валлі, Амір та прототип астродроїда R2D2, відомого за сагою «Зоряні Війни», правда функціоналом як телевізійний оригінал він похвалитися поки не може, але в перспективі планується розробити механізм взаємодії з навколишнім світом.

Також популярністю користувалися і представлені дрони, які теж є одним з напрямків робототехніки. Компанія Fly Technology презентувала своїх нових коптерів DJI, яких викупили прямо під час конференції; компанія Politaymo показувала дронів з технологією передачі зображення, завдяки камері, вбудованій в безпілотник.

Віртуальна реальність та 3D друк

Щодо віртуальної реальності, то в цій сфері, як і в попередній, було показано чимало цікавих продуктів. Найдоступніший варіант шолому (створений компанією Cardboard VR) був розроблений з картону, за задумом корпорації Google. Цю ідею втілила і компанія The Tribe VR , презентувавши шолом google cardboard та супутні мобільні додатки IOS та Android.

www.vk.com/innotechukraine

Всі охочі мали можливість протестувати симулятор Feel-VR, який складається зі спеціального крісла, що в залежності від програми може змінювати положення, та працює з провідними шоломами віртуальної реальності. В цьому випадку відвідувачі могли відчути себе, наприклад, за кермом швидкісного автомобіля. Проте в цієї технічної новинки є значний мінус – вартість такого «занурення» в віртуальну реальність складає близько $2 тисяч, хоча, як запевняли виробники, це значно менше за іноземні аналоги.

3D принтери під час конференції працювали безперервно, друкуючи статуетки з екологічного пластику (розроблені компанією WitBox) та пластикові гвинтівки (їх презентувала компанія 3dP), які стріляють 6 міліметровими кульками та мають патріотичну назву Kossack 3D.

Інші проекти

Було представлено багато цікавих проектів і в сфері медицини, охорони здоров’я та технології IoT. Ось декілька з них.

Лабораторія IoT Hub, яка є акселератором різних проектів, презентувала розумні жалюзі, розроблені командою Solar Gaps, що поєднують в собі жалюзі і сонячні батареї, та в літній сонячний час можуть виробляти до 200 ват/год електроенергії, та автоматично вимірюють оптимальний кут нахилу. Інша команда створила маску для комфортного сну Cloud Nine, яка синхронізується з смартфоном і має вбудовані світлодіоди та сенсори для розпізнавання фази сну: імітуючи сонячні промені завдяки світлодіодам, маска будитиме людину в кінці швидкої фази сну, щоб полегшити процес пробудження.

www.dt.ua

Дуже цікавий проект розробила компанія UniExo – роботизований екзоскелет для людей з обмеженими можливостями. Ще один цікавий проект – це Titanovo, який являє собою систему підбору дієти, вітамінів і мінералів та фізичної активності завдяки ДНК аналізу. Проект розрахований на ринок більш розвинених держав через відносно високу вартість.

Історична довідка

Варто зазначити, що вперше форум був запущений в 2015 році, в рамках якого пройшли 5 конференцій, де було продемонстровано технологічні досягнення в п’яти різних галузях: 3D друці, робототехніці, медицині, розумних технологіях та освіті. В демозоні було розміщено стенди 30 найбільших українських компаній, представлено багато українських стартапів, також пройшли зустрічі в форматі B2B (business to business). Під час форуму було встановлено рекорд України (це, можна сказати, стало традицією) з наймасштабнішого автопробігу електромобілів (26 авто), який привернув увагу посадових осіб, зокрема екс-міністра екології і природних ресурсів Ігоря Шевченка. Окрім любителів електротранспорту, участь в автопробігу взяли також такі компанії як Shooter.ua, Electrocars та Tesla Motors Club.

Гостем конференції був представник компанії Microsoft в Європі, Анті Похолайнен, який відповідає за напрямок медицини. Його презентація стосувалася нових розробок компанії в галузі настільних та мобільних технологій, проекту «Лікарня Майбутнього» та проектів Microsoft, які можуть бути представлені в Україні.

Що ж принесе Innotech Україні?

Перш за все варто зазначити, що такий вид конференції є перспективним з точки залучення іноземних інвестицій та фінансування для представлених прогресивних проектів. Всього на форумі були присутні 20 представників інвестиційних та венчурних фондів, з якими могли поспілкуватися наші стартапери.

www.vk.com/innotechukraine

Одним з впливових закордонних гостей був Британський бізнес-тренер та спікер Тревор Холмс, який під час свого виступу наголосив на помилках наших виробників, які ведуть до краху процесу розробки та зазначив, що рівень креативності в Україні один з найвищих в Європі. За його словами, інвестиційний клімат в Україні відрізняється від європейського: інвестори вкладають невеликі суми в різні напрямки, оскільки українські розробники ще шукають себе, проте країна розвивається і декілька вагомих проривів світового масштабу можуть змінити ситуацію.

Великою проблемою є також небажання молодих розробників будувати свій бізнес в Україні, у зв’язку з несприятливим середовищем, недосконалим законодавством, відсутністю державної підтримки та високим рівнем корупції, а тому необхідним є інтенсифікація державної діяльності, спрямованої на покращення умов для роботи перспективних розробників.

Конференція також дала можливість не тільки презентувати розробки всім охочим людям, але і сприяла інтенсифікації розвитку нових проектів, оскільки під час конференції пройшла зустріч між розробниками та інвесторами, так званий Speed Dealing (коротка презентація стартапів та розробок, яка дає в перспективі можливість залучити нові інвестиції в свій проект).

Innotech2016 є свідченням розвитку України, її креативності та здатності йти в ногу зі світовими інноваційними трендами. Потенціал в наших виробників однозначно є, проте тепер варто активізувати державну підтримку та сформувати сприятливу атмосферу для розкриття їхньої креативності в повному обсязі.

Поділитись

Коментарі закріті