Global Ukraine News

Українські емігранти, які створювали сучасні технології

Автор: Костянтин Олійник, ІТ-спеціаліст

Нещодавно Україна святкувала 25 років незалежності. Україна росте і розвивається, з кожним роком стає все ближчою до європейської та світової спільноти. Значну роль в просування держави вклали вихідці, які змушені були покинути країну та емігрувати. Чимало з них мають світове ім’я, але про їхній зв’язок з Україною мало хто знає. Тому ми вирішили розповісти про світових ІТ-спеціалістів з українським корінням, які створили сучасну комп’ютерну еру.

Стів Возняк – творець перших комп’ютерів Apple

В усьому світі, мабуть, не знайти людини, яка б не знала про корпорацію Apple, найдорожчу ІТ компанію в світі, створену Стівом Джобсом. Але за славою Стіва Джобса часто непомітними  залишались інші люди, які допомагали йому будувати ІТ-гіганта. Одним із них був Стів Возняк, батько якого був уродженцем Буковини. Одружившись з німкенею, він іммігрував в Сполучені Штати, де і народився його талановитий син. Двоє Стівів познайомились ще в студентські роки, завдяки спільному знайомому, який, знаючи захоплення Джобса електронікою, познайомив його зі своїм другом. Хлопці одразу знайшли спільну мову і проводили багато часу, розмовляючи про технології та випробовуючи нові електронні винаходи Возняка.

Читайте за темою: Як українець переїхав до США і заснував Data Science, компанію з офісами у Вашингтоні та Львові

1 квітня 1976 року була заснована Apple Computer Inc., в якій Стів Возняк відігравав одну з ключових ролей: він створював прилади, саме зусиллями його та Стіва Джобса, компанія отримала кошти на створення першої продукції (обидва Стіви продавали свої речі, щоб виручити гроші, Возняк продав науковий калькулятор HP, який в ті часи дорого коштував). Звичайно все могло бути по-іншому:  перші комп’ютери Стів Возняк створив, сидячи в офісі Hewlett-Packard (місце його тогочасної роботи), а за контрактом його винаходи належали саме цій компанії. Проте тодішнє керівництво так і не побачило в винаході нічого цікавого для себе, про що потім дуже шкодувало. Між іншим, сам Стів Возняк заперечив міф про створення перших комп’ютерів в гаражі Джобса: «На той момент в нас не було грошей, а коли у Вас немає достатньо фінансів – Ви працюєте вдома».

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті