Global Ukraine News

Огляд Kyiv StartUp Week 2016

Автор: Костянтин Олійник, ІТ-спеціаліст

Цього року Київ приймає багато заходів присвячених ІТ технологіям та стартапам. Одним із них став Kyiv StartUp Week, який проходив з 15 по 24 квітня. Вже четвертий рік поспіль цей захід збирає в столиці тисячі зацікавлених в ІТ-сфері людей. Kyiv StartUp Week був заснований в 2013 році групою компаній GroupUP Groups, яка включає в себе венчурний фонд GroupUp+, бізнес-акселератор GroupUp та консалтингову компанію BayView Innovations.

Цьогорічний форум мав на меті ознайомлення учасників з розробками, відкриттями, ідеями та новими стартапами. Kyiv StartUp Week включав в себе наступні заходи: Tech Networking Party № 9, iForum, Reverse Pitch, Investor Pitch, Startup Safary Kiev, SVOD Europe, Pirates on Shore Kyiv. Отож, розглянемо кожен з них.

SVOD Europe та Pirates on Shore Kyiv

18 квітня в рамках Kyiv StartUp Week 2016 відбувся захід Pirates on Shore Kyiv, який є туром по 50 містах Європи та Близького Сходу та включає зустрічі між молодими стартаперами та інвесторами, презентації своїх винаходів та доповіді досвідчених представників венчурних фірм. В рамках заходу проходив конкурс стартапів (на якому розігрувалися білети на саміт Pirates on Shore в Кельні), у ньому перемогли Promo Republic (агенція з маркетингу в соціальних мережах).

20 квітня пройшла конференція SVOD Europe (Європейський з’їзд інвесторів та підприємців технологічних компаній, заснований на базі конференції SVOD-Silicon Valley Open Doors, яка проходить щороку в кремнієвій долині та збирає найбільш креативних представників ІТ та стартаперів) під назвою Chasing the Big Picture, яка полягала в обговореннях щодо побудови прогресивної, великої компанії в ІТ індустрії.

Tech Networking Party № 9

Ця закрита зустріч-вечірка відбулася 19 квітня. Квитки на участь в цьому заході можна було придбати за декілька тижнів до його проведення. Цього року участь взяли представники компаній-лідерів технологічної галузі України, підприємці, інвестори, венчурні капіталісти, ментори та експерти з України, США та Європи. Цей захід в неформальній обстановці мав на меті обговорити новини в ІТ сфері, розшити коло знайомств та залучити нових інвесторів, партнерів до своїх проектів.

Але ця вечірка включає в себе і більш формальний вид комунікації –  зону розмови (Matchmaking Zone). Це – короткі приватні зустрічі, які потребують попереднього запису. По правилах заходу, на кожну таку розмову відведено не більше ніж 15 хвилин.

iForum

В рамках Kyiv StartUp Week пройшла восьма офлайн-конференція iForum, яка включає в себе виставкову зону та класичні доповіді, і цього року складалась з п’яти потоків, а тому кожен учасник міг вибрати для себе щось найбільш цікаве.

Форум називається саме офлайн-конференцією, тому що це – захід інтернет діячів, а основним лейтмотивом його створення у 2009 році була необхідність обговорити  розвиток інтернету та проблеми, які з цим пов’язані.

Перший потік був поділений на дві секції: інтернет-бізнес та стартапи. На першій секції власники та менеджери інтернет-компаній подискутували на предмет нових трендів ведення бізнесу в інтернеті, систем самообслуговування мобільного бізнесу, бізнесу даних (система збереження, захисту та онлайн доступу до даних підприємств), інтернету речей. Секція стартапи складалась з 20-хвилинних звітів щодо пошуку стратегії виходу українських стартапів на ринки Європи та США, успішних прикладів залучення інвесторів та формування ІТ- кластерів в Україні.

Другий потік – реклама та просування – стосувався інструментів для інтернет-маркетингу, мобільної реклами та останніх трендів інтернет реклами, зокрема, автоматизації та персоналізації інтернет-реклами.

Третій потік SVOD Europe Conference/iCity/Smart Cities Forum складався також з двох секцій. Перша – англомовна, в якій українські стартапери та підприємці мали змогу порозмовляти з іноземними інвесторами. Друга секція була присвячена розвитку ідеї розумного міста.

Четвертий потік стосувався інтернет-технологій, під час нього розповідали про новини, які трапились в цій сфері за рік, та обговорювали такі теми як JavaScript, Data Scientists, хмарні технології та платформи для написання майбутніх стартапів.

В рамках п’ятого потоку були представлені нові ідеї в сфері освіти в інформаційну епоху. Обговорення стосувалися сучасних та майбутніх освітніх ініціатив, освіти для всіх та нових стандартів ІТ освіти. Друга частина п’ятого потоку стосувалася міста майбутнього. В рамках цієї частини був побудований цілий прототип міста, розміром у 600 квадратних метрів, в якому були розташовані стенди ІТ компаній.

Також в рамках iForum були представлені 5 найкращих українських стартапів 2015 року, якими виявились: 5 місце – Preply, сервіс для пошуку репетиторів з іноземної мови, 4 місце – LifeTracker.io, штучний інтелект спрямований на збір даних про людину та передбачення її поведінки для планування дня, Wishround,  онлайн сервіс для виконання бажань, Soc Prime, платформа захисту від кіберзагроз, 3 місце – Looksery, платформа для редагування фото та відео, 2 місце – Competera, сервіс орієнтований на онлайн торгівців для встановлення реальної ринкової ціни, та 1 місце – Ecoisme, система домашнього енергоменеджменту.

Цікаво, що «Ліга закон» та адвокатське об’єднання «Юскутум» проводили реаліті-шоу щодо обшуків ІТ компаній, задля навчання протидії правоохоронним органам в випадку обшуку офісу компанії, що часто практикується державою останнім часом. Адже замість проведення реальних реформ в сфері спрощення ведення бізнесу, проводяться обшуки в ІТ фірмах, тим самим тільки збільшуючи бажання підприємців вивезти свої офіси за межі України, де є кращі умови роботи.

Reverse Pitch/Investor Pitch

Цей захід пройшов 21 квітня, і його метою було презентувати стартаперам та підприємцям венчурні фонди з Європи, США та України. Як стає зрозуміло з назви, саме інвестори виступають з доповідями перед стартаперами, роблячи так званий «зворотній крок». Таким чином підприємці мають можливість дізнатися про критерії для фінансування від різних фондів і вибрати той, який їм найкраще підходить. Безпосереднім результатом такого формату є можливість домовитись про співпрацю з інвесторами, отримати поради та рекомендації. Як зазначили GrowthUP Group (організатори Kyiv StartUp Week), в такий спосіб Форум допомагає молодим підприємцям вийти на міжнародний ринок та отримати фінансування від $200 000 до $1 000 000.

 

 

Startup Safary Kiev та Startup Crash Test

21 та 22 квітня пройшли два дні презентацій від різних стартаперів, технологічних компаній, бізнес акселераторів та інвесторів своїх проектів у своїх же офісах. Це – так званий формат «відкритих дверей». Всі охочі мали змогу потрапити до відкритих офісів і побачити процес роботи над проектами, самі проекти та цікаві ідеї, щоб знайти тих, з ким вони хочуть співпрацювати. При цьому компанії самі вибирали формат зустрічі в офісах, пропонуючи як екскурсії, так і розмови за чашкою кави. Власники офісів відповідали на різні питання та презентували відкриті на цей момент вакансії.

Також 20 квітня пройшов Startup Crash Test #63, захід для молодих стартаперів, мета якого – перевірка на міцність проектів, бізнес-моделей та інших елементів розвитку стартапів. Серед запрошених доповідачів був Сергій Петренко, людина з 20-літнім досвідом керування компаніями, заслугою якого був розвиток Українського офісу Яндексу. Його доповідь була на тему набору персоналу в команду, яка розвивається. Також виступали представники проектів Esportsfield (хмарна кіберспортивна платформа), RightImage R&D (штучний інтелект який покращує просування реклами в інтернеті завдяки аналізу поведінки користувачів), Taplend (сервіс мобільного кредитування). Завдяки великій кількості фахівців, присутніх на заході, розробники, які презентували свої проекти, мали змогу поспілкуватись з присутніми на тему порад щодо розвитку, критики та співпраці.

Підбиваючи підсумки, хотілось би зазначити, що Україна все більше привертає до себе увагу світової технічної спільноти, проводячи такого роду заходи, в яких бере участь все більша кількість іноземних спеціалістів. Вони бачать в українських розробниках, підприємцях партнерів, з якими можна співпрацювати та інвестувати в їхні розробки. Перспектива таких заходів вражає, тому що в цей складний період, який переживає український бізнес, ІТ компанії все ж продовжують розвиватись (попри тиск зі сторони держави), а наших розробників вважають одними з найкращих в Європі.

Поділитись

Коментарі закріті