Global Ukraine News

Тринадцять технологій: найцікавіші проекти від IT для агросектора

Автор: Марія Бровінська
Джерело: Agravery

Днями в рамках XXVIII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2016», що проходила в Національному Експоцентрі України, відбувся форум високих агротехнологій AgTech Forum, де розробники технологічних новинок та користувачі успішних агротехпроектів презентували свої винаходи та демонстрували можливості уже відомих технічних новинок для підвищення ефективності роботи аграріїв.

Учасники розповідали про сучасні технології, що допомагають сільському господарству вийти на новий рівень продуктивності, пояснювали як з їх допомогою можна більше заробляти та більш ефективно використовувати ресурси. Також стартапери та технологи прагнули сформувати розуміння цілісної системи та покрокової стратегії впровадження технологій та дізнатися, що найбільше цікавить аграріїв і де їм не вистачає знань.

 Smart Farming 

 Основні напрямки проекту: 

  • Управління земельним банком;
  • Супутниковий моніторинг стану посівів;
  • Управління технікою та контроль палива;
  • Впровадження інформаційних технологій;
  • Організаційний та anti-fraud консалтинг;

Система передбачає уникнення  5% щорічної органічної втрати земельного банку; 5% завищення облікових показників по площам полів та земельних ділянок. Окрім того, система перешкоджає неправильній 10% фактичній виплаті оренди не за призначенням та може попередити втрати чверті земель, що знаходяться в ризикових зонах.

Система покликана передбачити ризики при стрімкому нарощуванні активів та застарілих елементах управління, наявність мертвих душ у реєстрах, маніпуляції з обмінами, хаотичними виплатами оренди.

ІН-АГРО

Система надає можливість автоматизації бухгалтерського і податкового обліку на сільськогосподарських підприємствах різних видів діяльності, різного масштабу, з будь-якою системою оподаткування.

Рішення вже використовують понад 2000 підприємств України. Серед них інвестиційний фонд «NCH Advisors», компанія «Астарта-Київ», Ukrlаndfarming, «ЛНЗ», «Верес», «Ім. Воловікова», «Сварог», «Мрія», «Сквирський КХП», «Агро-союз», «Урожай», «Трайгон» і багато інших.

Система підвищує прозорість агробізнесу, забезпечує планування і контроль виконання робіт, аналіз діяльності, оцінку ефективності. Така програма є єдиною інформаційною системою консолідації.

Аудит виробничих процесів компанії, зміна організаційної структури компанії, зміна внутрішніх регламентів документообігу, впровадження управлінського програмного забезпечення –  складові даної програми.

Оперативний облік стосується наступних процесів: оперативне планування робіт; формування складських лімітів на видачу ТМЦ; формування завдань транспорту і с/г техніки; облік виконаних робіт агрономами; відображення в обліку витрат матеріалів; звірка даних в обліку з GPS навігацією; аналіз виконаних робіт, списаних ТМЦ; моніторинг техніки системами GPS; оптимізація організаційної структури, планування та нагляд за посівами, тощо.

 Vodafone

Згідно з презентацією, система під’єднання до швидкісного інтернету різноманітних гаджетів дозволяє виконувати безліч контрольних функцій та вирішувати виробничі завдання. Зокрема, за допомогою пропозицій оператора, аграрії можуть реалізувати необхідність оперативного контролю за транспортуванням та відвантаженням продукції з метою уникнення черг та простоїв транспорту та персоналу.

Зменшення кількості постачальників послуги IP MPLS, підвищення швидкості реагування постачальників на запити, необхідність контролю переміщення транспорту, синхронізації датчиків температури, вологості – також здійснюються посередництвом інтернет-даних. Інструментами вирішення цих завдань є SMS-розсилки, миттєве інформування робочих груп про зміни в термінах /часі доставки, підвищення ефективності та оптимізація витрат компанії. Середньомісячний трафік – 300 000 SMS.

Читайте за темою: Сільськогосподарський хайтек: як Україна стане аграрною наддержавою

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті