Global Ukraine News

Огляд ІТ-фестивалю DE:CODED 2016

Автори: Костянтин Олійник, ІТ-спеціаліст; Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Кілька тисяч людей були присутні 3-5 червня в Львові під час надзвичайної ІТ події – фестивалю De:coded. De:coded захід у сфері інформаційних технологій та комп’ютерного мистецтва, що на 3 дні збирає в одній локації дивовижних людей, які працюють, відпочивають та живуть технологіями.

«Фестивалю De:coded 2016 чекав з нетерпінням, адже я свого роду «ветеран» фестивалю: не пропускав жодного відколи фестиваль почали проводити в 2006-му. Спершу був учасником, приходив зі своїм комп’ютером, брав участь в змаганнях. В 2011-му вже приїжджав як представник спонсора (компанія Facebook підтримувала De:coded того року). Потім була довга пауза… Тож коли я вперше почув, що в 2016-му фестиваль проведуть знову, зрозумів, що не можу його пропустити. Ми якраз з дружиною були у довгій відпустці, подорожували по Азії, але спланували все так, щоб на час фестивалю приїхати до Львова. І ми не пожаліли!», – коментує фестиваль Остап Коркуна, член мережі Global Ukraine та співробітник Facebook.

Характеризується захід своєю масштабністю та великою кількістю різних площадок, на яких кожен, хто цікавиться ІТ технологіями, зможе знайти щось для себе. Тут є стенди з робототехнікою, живі шоу, ярмарка мейкерів, змагання геймерів, цікаві лекції, зони для дітей, бізнес-обговорення, зони для дизайну та арту, демосцена. Також протягом усього фестивалю тривають  змагання, які дозволяють учасникам продемонструвати свої навички та творчі здібності, використовуючи комп’ютер. Оскільки, як було сказано, заходів на форумі було чимало, спробуємо розповісти про найяскравіші з них.

Developer

Жоден ІТ фестиваль не може відбутися без спеціальної зони для програмістів, девелоперів та просто любителів «кодити». І  De:coded не став винятком, підготувавши для програмістів чимало цікавих івентів, серед яких лекції, цікаві обговорення, дискусії і, звичайно ж, змагання.

Одним із доповідачів у зоні Developer був і Остап Коркуна. «Я вирішив не переобтяжувати слухачів складними технічними темами цього разу, натомість, підготував набір питань-відповідей про різні аспекти роботи інженера в компанії Facebook (в якій я працюю вже більше 6 років). Таким чином, сподіваюся, доповідь була цікава різного роду аудиторії. А з тими, хто хотів заглибитися у різні технічні деталі, ми продовжили жваву дискусію в кулуарах», – коментує пан Остап свою доповідь.

Саме змагання привертали чимало уваги відвідувачів заходу. Зокрема, змагання GameDevCompo, суть якого полягає в написанні невеличкої гри (гру можна було написати вдома, а під час змагання просто її допрацювати) за визначений час та завантаженні її на сервер. По закінченні змагання, ігри показують всім присутнім на великому екрані, а ті, хто не міг приїхати, мали змогу дивитись стрім, також кожен охочий міг сам спробувати зіграти.

Наступним було 4К змагання, правила якого полягали в записі відео- та аудіоряду, в якому повинен був бути логічний початок та кінець, і основна вимога – його розмір не повинен був перевищувати 4 Кілобайти. Також була легша та важча варіація змагання, відповідно розмір повинен був бути 8 або 1 Кілобайт.  В цьому ж стилі було і завдання Wild Demo, яке полягало у створенні того ж відео/аудіоряду, але в цього разу в вигляді невеликої презентації.

Читайте за темою: Огляд форуму технологічних новинок Innotech-2016: рівень креативності в Україні один з найвищих в Європі

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті