Global Ukraine News

Євген Уткін чекає вибачень за обшуки в офісі KM Core

Сьогодні, 23 серпня, у приміщенні Українського кризового медіа-центру відбувся брифінг на тему: «Обшуки в офісі КМ Core. Важливість людського капіталу та залучення інвестицій». В ньому взяли участь Євген Уткін, президент KM Core; Святослав Святненко, директор з розвитку бізнесу Borsch Ventures; Сергій Лещенко, народний депутат України (фракція «Блок Петра Порошенка»); Віктор Галасюк, народний депутат України (фракція «Радикальна партія Олега Ляшка») та Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва; Сергій Гусовський, Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київській міській раді  та представники українських бізнесових та підприємницьких асоціацій.

Приводом для брифінгу стали події 22 серпня, коли до офісу технологічного холдингу KM Core завітали представники ГПУ та СБУ для обшуків. Замість професійної розмови та співпраці, їх працівники та слідчі вирішили обшукати усю територію на вул. Північно-Сирецька 1-3, де знаходиться холдингова компанія KM Core, та сотні інших компаній на території сотні тисяч квадратних метрів. Це вже не перший випадок таких обшуків. Крім того, саме Ukrainian Venture Capital Association (UVCA) активно лобіює необхідність просування законопроекту 3719 щодо захисту ІТ компаній від протиправних дій та обшуків. З цим проханням UVCA вже зверталась до Президента та його адміністрації.

Читайте за темою: Наскільки український ІТ сектор є привабливим для іноземних інвесторів?

Під час брифінгу Євген Уткін детальніше розповів про обшуки, які мали місце вчора, та неприйнятну поведінку представників силових структур. Пан Євген наголосив, що представники силових структур зайшли до приміщення, де працює компанія UA:RTA, яка займається волонтерським проектом – технологіями подвійного призначення, і завдяки якій за два роки кілька тисяч виробів воює в АТО без оплати державою. Він зазначив, що обшук міг бути пов’язаний з іншою компанією – Квазар-Мікро, яка виконувала роботи для Укргазвидобування в 2012 році. Cвітовий лідер в галузі програмного забезпечення компанія SAP постачала програмне забезпечення, Квазар-Мікро, в свою чергу, виконувала роботи, пов’язані з консалтингом, побудовою бізнес-процесів, інсталяцією програмного забезпечення, навчанням, які не були сплачені. За твердженнями Укргазвидобування програмне забезпечення не було поставлено, хоча Квазар-Мікро до цього не має жодного відношення.

«Сьогодні хочу офіційно звернутися до генерального прокурора Юрія Віталійовича, – заявив Євген Уткін. – Постанова Печерського суду – сфабрикований документ, який не має жодного слова правди. Я чекаю Ваших вибачень перед моїми колегами, яких Ваша служба брутально образила, і повернення того, що було вилучено. Також хочу звернутися до Президента Петра Олексійовича: ми  з Вами бачилися неодноразово на тему розвитку інноваційної економіки та залучення інвестицій. Я радий Вашим теплим словам, але ми хочемо бачити дії, бо їх немає. Таких поганих умов для ведення бізнесу ще не було. Хочу подякувати всім за підтримку і ми разом з Вами побудуємо нову Україну, бо в нас іншого вибору просто нема».

Святослав Святненко познайомив присутніх з деякими даними щодо того, які прибутки приносять ІТ-компанії та скільки спеціалістів виїжджає за кордон. «Щоб вивчити одного ІТ-спеціаліста потрібно вкласти 1 млн. дол. А лише за два роки з країни виїхало 9 тисяч спеціалістів, тобто майже щодві години спеціаліст покидає країну. Крім того, кожні 2 дні в двері компаній стукає перевірка, мінімальні збитки з них – десятки млн дол. До цього залучені більш ніж 500 силовиків. Це – не випадковість, це – системна робота. І це негативно впливає на весь бізнес. Закликаємо уряд не ламати двері, а створити нові, прозорі, рівні для всіх правила гри».

Читайте за темою: Банальний націоналізм vs ура-патріотизм радянського штибу

Після виступів було задано кілька питань з залу, які стосувалися конфіскації речей, деталей обшуків, тиску на ІТ-компанії та впливу цих процесів на інвестиційну привабливість України. Також під час брифінгу мали місце виступи представників політичних сил, які вирішили підтримати Євгена Уткіна, заявляючи про неприпустимість таких дій, адже це – прояв системної хвороби, яка існує в країні, зневага до людини інтелекту, удар по інвестиційній привабливості України та руйнування довіри. Підтримку пану Євгену висловили й представники об’єднань підприємців.

На завершення Євген Уткін зазначив, що стара формація не вміє ефективно керувати країною, а тому повинна звільнити місця для тих, хто зможе цим займатися на відповідному рівні. GU

 

Поділитись

Коментарі закріті