Global Ukraine News

Як розшифрувати код своєї вишиванки?

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ще з давнього часу українці наділяли вишиванку особливим сенсом. Вишиванка була не просто одягом, а оберегом  здоров’я, краси і щасливої долі. В наш час вишиванка є одним із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному та багато-вбраному глобалізованому світі, символом приналежності до роду та нації. Напевно, сьогодні переважна більшість українців має її у своєму гардеробі, більше того носити вишиванку стає дедалі більш модною тенденцією та перетворюється на модний, етнічний бренд України у світі.

Сучасна вишиванка не перестає дивувати розмаїттям: однотонні та різнобарвні, багаті та ніжні, вишиті квітами та геометричними візерунками. Напевно, хоча б раз у житті кожен з нас замислювався над тим, що за узори насправді прикрашають наш одяг, якими древніми є їхні основи, що вони означають та чому виглядають саме так. Адже дійсно, це — не просто кола, ромби, гілки і спіралі, ці фігури створювались десятки століть тому як унікальні символи. У часи, коли наші предки володіли магічним зв’язком зі світом Природи — рослин, тварин, небесних світил, символами Сонця, Землі, Всесвіту, Роду, вони малювали свою долю, відтворюючи їх на полотні, виписуючи таємничі древні знаки як заклинання, як обереги, як коди свого роду. Вишиванка то є код, і ось декілька ключиків до нього.

www.joyreactor.cc

www.joyreactor.cc

Освоївши  таку своєрідну абетку вишиванки, ми можем створити свій власний генетичний код. GU

Share.

Comments are closed.