Global Ukraine News

Неповторне українське гончарство від полтавського гончара Славка Одарченка

GU: З якими матеріалами працюєте та якою технікою користуєтесь? Чи притримуєтесь Ви давніх українських технологій?

Для гончарної справи основним матеріалом, звичайно, є якісна глина. Для роботи я використовую гончарне коло, за яким працюю більшість часу. Також користуюся ручним ліпленням, зазвичай тоді, коли потрібно виготовити щось не зовсім звичне, якусь скульптуру чи виріб, основа якого не є колом. Для декорування виробів використовую глини різних кольорів та поливи. Ці техніки дають досить широкий спектр декоративних ефектів, що збагачують вироби, надають їм неповторності.

Фото: гончарні вироби, автор Славко Одарченко

Однією з цікавих технік, якою я користуюся, є технологія молочного випалювання, молочення або димлення молоком. Всі ці назви означають те, що після першого випалювання, коли виріб набуває властивостей каменю і вже не може розкиснути від вологи, він занурюється в молоко, щоб стінки виробу ввібрали молоко і жир, який міститься в ньому, закрив пори виробу. Після просихання ці вироби знову ставляться до печі і за температури 350 градусів, молоко запікається на стінках виробів, що надає їм певних декоративних і функціональних особливостей. Ця техніка не тільки додає виробам більш привабливого вигляду, але й дає можливість захистити виріб від передчасного руйнування.  До речі, раніше все це робила кожна господиня самостійно, купуючи у майстра на ярмарку простий, не оброблений горщик.

Читати за темою:  Українське намисто: історія, різновиди, символіка

Фото: Традиційні народні форми. Техніка молочного випалювання у виконанні Славка Одарченко

GU:  Полтавщина є центром гончарського мистецтва, чи берете Ви участь у гончарському фестивалі в Опішній?

Так, починаючи з 2014 року, я щороку беру участь у святі гончарства в Опішні. Зокрема, в тій його частині, що називається мистецьким ярмарком. Від організаторів і відвідувачів цього заходу щороку чую схвальні відгуки про мої роботи. Музей гончарства купував мої роботи для поповнення своєї колекції кераміки. Фестиваль є важливим заходом для кожного гончара.
Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.