Global Ukraine News

Неповторне українське гончарство від полтавського гончара Славка Одарченка

GU:  Чи є у Вас улюблені роботи та чи отримували колись незвичайні замовлення?

Я намагаюся залишати вдома роботи, які особливо подобаються мені. Щодо замовлень, то все ж таки мені подобається працювати творчо та пропонувати вже готові роботи та не надто залежати від замовлень, які ставлять певні обмеження.

GU:  Звідки черпаєте натхнення? Що Вас мотивує та над чим зараз працюєте?

До роботи надихають найдавніші зразки кераміки, які були знайдені на території України, вік яких вимірюється тисячами років. Також цікавою для мене є культура Японії, зокрема,  традиційна для Японії чайна церемонія. Зараз детально вивчаю цю тему.

Фото: Кам’яні чаші для традиційної чайної церемонії Японії, автор Славко Одарченко

GU:  Які Ваші плани та творчі бажання на майбутнє?

Планую взяти участь у міжнародних виставках, на яких майстри з усього світу демонструють свої вироби. Також маю в планах створити серію робіт для персональної виставки, за мотивами найдавніших зразків українського гончарства, але це вже будуть більш сучасні роботи. За ідеєю, роботи мають бути показані в різних країнах на різних континентах, щоб відвідувачі мали можливість доторкнутися і відчути дух України та українських земель, де й народилися ці вироби.

Українське гончарство – одне із найдревніших ремесел, яке освоїли наші пращури. В ньому – історія українського роду, в ньому його душа і мистецтво. Сьогодні українська кераміка залишається своєрідним національним символом, автентичним брендом. GU

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

1 2 3
Share.

Comments are closed.