Global Ukraine News

«Дерево – жива й тепла матерія. Воно оживає й оновлюється в кожному новому витворі», — Олена Морандо

GU: Звідки черпаєте натхнення? Що Вас мотивує?

Невичерпним джерелом натхнення незмінно є наша українська народна культура, традиції й мистецтво, у всіх його проявах.

Захоплення українською традиційною вишивкою стало поштовхом до створення серії «Вишивані Пташки», де дерев’яних пташечок розписую узорами, притаманними характерній вишивці різних регіонів України. Вивчення різних регіональних писанкових технік збагатило мою творчу палітру специфічною технікою розпису. Наразі багато виробів розписую саме нею. Я його називаю лемківським писанковим розписом. Розпис робиться голівкою булавочки, як то лемки традиційно пишуть свої писанки. Цього року проводила майстер-класи з лемківської писанкової техніки на фестивалі ЕтноСвіт у Києві. Окрім саме техніки розпису, багато розказувала про символіку, і дуже приємно було, коли після закінчення люди підходили і цікавились, де можна знайти більше інформації по цій темі, щоб подивитись, почитати. Як я кажу, вдалося передати їм вірус цікавості до рідних, корінних традицій. Такі моменти надзвичайно надихають.

Фото: Майстер-класи з лемківської писанкової техніки на фестивалі ЕтноСвіт у Києві

Фото: Роботи із серії «Вишивані Пташки», автор Олена Морандо

Інколи свята мотивують до створення певного настрою. Інколи впливає те, що саме читаю, дивлюся чи слухаю.  Особливо те, що слухаю – здебільшого українську, україномовну музику. Вірю, бо помітила на власному прикладі, що на нас і на все, що ми робимо, незмінно впливає мова наша, яку чуємо навколо і якою спілкуємось. Свої роботи плекаю в українській мові, бо то мова душі моєї, мова землі нашої. Вона дарує моїм витворам живу душу, а мені — натхнення.

GU: Які Ваші плани та творчі бажання на майбутнє?

Як я зазвичай кажу: «Планів багато, та ж рук тільки дві». Все що роблю, роблю тільки сама, руками, неспішно, робота кропітка, кожній деталі приділяю увагу.

Але, звичайно, плани є.  Хочеться, як і планувалося, охопити у проектах «Українські Строї» і «Вишивані Пташки» усю країну, все найцікавіше. Хочеться робити виставки як в Україні, так і за кордоном, щоб більше знайомити людей з нашими традиціями, показувати справжнє. Виховувати художній смак до народного мистецтва на зміну сувенірній шароварщині, яку багато хто приймає за традиційне мистецтво, традиційний одяг, вишивку. GU

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

1 2 3
Share.

Comments are closed.