Global Ukraine News

Інженери у Харкові будують сонячну електростанцію без використання фотоелементів

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Команда інженерів з Харкова створює зовсім іншу систему, без застосування фотоелементів: сонячний колектор і пристрій, що перетворює теплову енергію сонячних променів в електрику, пише AIN.UA.

Цей проект розробила команда Hooli, до якої входять п’ятеро харків’ян. Вони вже перемогли у конкурсі SunnyDay 2016 Challenge, який третій рік поспіль проводить EnergyTorrent у Києві і здобули головний приз ($2500), для втілення свого проекту в життя.

Читайте за темою: Петро Старокадомський: український учений, що розгадав таємницю рідкісного генетичного захворювання

«Ми вирішили використовувати термодинамічний цикл Ренкіна. Система та ж, що і на великих електростанціях. У місці концентрації сонячного світла стоїть теплообмінник і пароутворювач. Трубами замкнутої системи циркулює рідина, схожа на холодоагент в кондиціонерах. Рідина випаровується за рахунок енергії сонця і несе з собою енергію в турбіну», – розповів Микола Христенко, керівник команди і розробник термодинамічної частини сонячного концентратора.

Крім Миколи Христенка, в команду входить Андрій Корнєєнков, який спроектував дзеркало (розрахував міцність, оптичну лінію та інше); Максим Лосєв, фахівець з радіозв’язку і радіоастрономії; Юрій Карелін, відповідальний за електроніку, прошивку і електрогенератор; фахівець широкого профілю Юрій Кобзар.

Читайте за темою: Як українець переїхав до США і заснував Data Science, компанію з офісами у Вашингтоні та Львові

Готовий проект інженери хочуть віддати у київський EnergyTorrent, щоб популяризувати енергонезалежність та енергетичну творчість. Всі креслення та інструкції по збірці електростанції організатори SunnyDay Challenge публікують на умовах відкритої open-source ліцензії.

Comments are closed.