Global Ukraine News

Нижня Сілезія – новий дім для українців

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Джерело: TVP3 Wrocław
Переклад: Ірина Майданська, “Євромайдан-Варшава”

Кількість українців, що хочуть мешкати та працювати у Нижній Сілезії з кожним днем зростає. Лише за минулий рік, з проханням про дозвіл на тимчасове та стале проживання, до мерії звернулось близько 3 тисяч осіб. Це у два рази більше ніж у минулому році.

Сім’я Гриценків – Олена, Ігор та два сини – у Вроцлаві проживають уже 4 місяці. У Харкові українці займались власним бізнесом: шили одяг. З часом вирішили «перенести» справу до Польщі.

«Вроцлав розташований у самому центрі між Чехією, Словаччиною, Німеччиною. Рішення ми прийняли під впливом економічної ситуації у нашій країні. Крім того, діти в Європейському Союзі матимуть більше можливостей для розвитку», – говорить Олена Гриценко.

Сім’я Гриценків уже створила фірму, мають необхідну техніку та приміщення. Залишилось тільки знайти працівників.

Слід зазначити, що у Вроцлаві українська спільнота регулярно проводить зустрічі та зібрання. Причиною для зустрічі можуть бути як громадські ініціативи, так і свята, наприклад, вроцлавська «Кутя». В урочистостях беруть участь представники місцевих національних меншин, іноземці.

Серед них і Світлана Кочінська, яка проживає у Вроцлаві вже декілька років.

«Ще 16 років тому, поляки підходили з дистанцією щодо українців. Зараз цього немає. Ми вже краще познайомилися, та й Польща змінилась. Це країна, яку люблю і вважаю своєю другою батьківщиною», – зазначає Світлана.

Економічна ситуація – це головна причина міграції іншої українки, Лесі Савицької та її чоловіка.

«Вроцлав дуже схожий на Львів. Саме цей момент був вирішальний у виборі польського міста. У частині міста, яку називають Старувкою (Старе місто) відчула себе неначе у Львові», – ділиться Леся Савицька.

«Іноземні фірми, які створюють свої бюро у Вроцлаві, спочатку запитують: чи зможемо ми допомогти та заохотити українців до співпраці? Звичайно, що ми допомагаємо, хоча не це є нашим головним завданням в роботі», – говорить керівник вроцлавського відділу Спілки Українців у Польщі Ігор Саламон.

До Нижньої Сілезії приїжджають також і українці, що втікають від війни. Наталя Кришталь, уродженка Луганська, де зараз вирує війна, переїхала у Вроцлав позаминулого року. Саме тут живе та працює її син.

«У червні 2014 року Луганськ охопили бойові дії. Страх був великий – вже думала що не побачу свого сина, вирішила приїхати до нього. Спершу приїхала у відпустку на місяць», – розповідає луганчанка.

Але попри тугу за домом, жінка змушена була залишитись у Польщі й до сьогодні, тому що у її рідному місті досі йде війна.

Та місцева влада не полишає переселенців і, в межах своїх можливостей, займається благоустроєм та допомогою. Як повідомляв польський телеканал TVP3 Wrocław, в лютому 2016 року мешканцям Нижньої Сілезії українського походження було виділено приміщення для зустрічей громади.

Share.

Comments are closed.