Global Ukraine News

Український оазис Катару

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Серед гарячого та пустельного Катару розквіт мальовничий оазис. Його створює українська дизайнерка, майстриня Тетяна Керебеціу. До Катару Тетяна приїхала доволі недавно, працювати не планувала, але із задоволенням в’язала різні речі на замовлення. Майстриня володіє різними техніками декоративно-прикладного мистецтва, різноманітними техніками у в’язанні як гачком, так і спицями (фріформ, румунське та ірландське мереживо, туніське в’язання, тощо). Тетяна також захоплюється бісероплетінням, ліпленням з глини, шиє сумки з аплікаціями з джинсової матерії. Ще у шкільному віці отримала свідоцтво майстра художньої вишивки.

«Коли натрудила мозолі на пальцях, вив’язуючи по 2-3 вироби на день (не люблю заставляти своїх замовників довго чекати), вирішила трохи перепочити і спробувати себе в чомусь абсолютно новому. Зареєструвалась на одному з популярних катарських сайтів для пошуку роботи і зухвало написала «Шукаю цікаву, творчу роботу в районі the Pearl, резюме надішлю на вимогу», і додала лінк сторінки своєї творчості на Facebook», – розповідає Тетяна.

Здавалось би, що в країні, де більшу площу займає пустеля, не знайти райського куточку, де б пахло квітами та свіжістю лісу. Проте саме такий куточок раю відкрила для себе українська дизайнерка, коли прийшла на співбесіду до компанії Tendances Green.

«Моїй радості не було меж, коли отримала запрошення на інтерв’ю від компанії Tendances Green. Я подумала: «Господи, яке щастя! Це саме те, що мені до душі! В Катарі, практично серед пустелі, в найпрестижнішому районі Перської затоки, мати нагоду працювати з природними матеріалами!»», – ділиться враженнями Тетяна.

І тут, мабуть, зіграла доля, адже саме такий незрівнянний дизайнерський талант шукав архітектор, партнер компанії Малек Бен Саїд. Ще переглядаючи резюме Тетяни, її майбутній керівник дуже зрадів та був просто у захваті від її робіт. Так почався їх творчий тандем, який переріс у справжню дружбу.

«В Tendances Green ми пропагуємо нову концепцію вертикального озеленення.  Це дає можливість ефективно поєднувати живу природу із житловими та громадськими спорудами. Займаємось фітодизайном інтер’єрів з використанням живих та бальзамованих квітів і рослин. Я надзвичайно радий, що Тетяна в нашій команді. Одним словом, вона – «двигун» нашої діяльності. Ми розуміємо одне одного з півслова. Користуючись нагодою, хочу подякувати за її творчі здібності, ентузіазм у роботі та допомогу, яку вона нам надає», – коментує роботу Тетяни Малек Бен Саїд.

За словами дизайнерки робота приносить абсолютне задоволення та надає повну свободу реалізувати свої творчі задуми. Тетяна отримує дуже різноманітні замовлення, одним з них був івент-декор у Westin Hotel для відкриття нового спа-комплексу, організаторам дуже припало до душі «зелене мистецтво» Тетяни. Так з’явилася «Катарська лісова мавка», яка зараз представлена на експозиції в Katara Cultural Village.

Одним із складних і, водночас, цікавих завдань було замовлення одного клієнта-катарійця. Він вибрав корінь мангрового дерева, який йому припав до душі, і попросив на його верхівці зробити крону з квітів улюблених кольорів.

Мангри – це дерева зі своєрідним корінням, немов рятуючись від тісноти суші, вони спрямовують свої корені до самого берега, а найбільш сміливі з них навіть занурюються в хвилі бурхливого теплого моря.

«Оскільки його верхівка маленька в діаметрі, потрібно було добре поламати мізки, щоб закріпити основу для квіткової крони. Все повинно було надійно триматися, дотриматися балансу ваги і симетрії. Я назвала цю композицію «Dreamland», тепер вона займає особливе місце у розкішній головній залі чудової вілли», – розповідає про один з улюблених проектів Тетяна.

Завдяки різноманітності талантів, майстрині легко втілювати свої задуми, комбінувати техніки і матеріали аби створювати справжні шедеври.

Катар виправдано називають «Перлиною майбутнього», це держава з надзвичайними можливостями для творчих і здібних людей. Місцеве населення з повагою ставиться до європейських жінок, які працюють. І останнім часом саме українці завойовують ринок праці, як надзвичайно талановита та перспективна нація.GU

Share.

Comments are closed.