Global Ukraine News

Решетилівські гобелени від Ольги Пілюгіної – диво народного мистецтва України

Сила творчості мисткині – праця, творча енергія, щире захоплення мистецтвом і відданість йому.

Читайте за темою: Українське намисто: історія, різновиди, символіка

GU: Розкажіть, будь ласка, про себе. Чим привабило Вас саме мистецтво гобеленового ткання?

Я народилась в родині художників та знаних майстрів Євгена та Лариси Пілюгіних. Мої батьки понад 30 років пропрацювали у Решетилівському художньому профтехучилищі, тому я зростала і виховувалась у килимарських та вишивальних майстернях. З дитинства я всотувала в себе народні орнаменти, як щось природнє. Тато, заслужений майстер народної творчості України, навчав мене творити декоративні композиції, любити Україну та нести у своїх роботах українську культуру. Старша сестра Наталія навчила ткати. Художню освіту я отримала у Решетилівському художньому профтехучилищі за спеціальністю «ручна вишивка» та у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за спеціальністю «художник образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва». Для себе я обрала килимарство.

Фото: Ольга Пілюгіна та її батько Євген Пілюгін (заслужений майстер народної творчості України)

GU: З якими матеріалами Ви працюєте та якими техніками користуєтесь?

Я працюю у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання, застосовуючи традиційні килимарські техніки. Тчу свої роботи на вертикальному дерев’яному верстаті натуральними вовняними нитками. Килимові вироби, створені саме у такий спосіб, з давніх давен мали широке розповсюдження у Центральній Україні.

Фото: Гобелен «Коляда»

Вовна – надзвичайний матеріал, багатий за кольоровими відтінками, теплий та глибокий. Килимові твори мають привабливу фактуру, яку можна збагачувати використанням різних ниток (гладеньких чи пухнастих), а також застосуванням килимарських технік, що надають об’єму чи навпаки додаткової глибини. Я вільно почуваюсь у цьому виді мистецтва. Нитки мене слухаються.

Фото: Гобелен «Лісова пісня»

GU: Звідки черпаєте натхнення? Які роботи улюблені та чому?

На створення робіт мене надихає багатюща українська природа у різні пори року. Хочеться передати різні стани повітря, вітер, пахощі трав, насіння, що проростає, невидиме для нас життя та буяння природи.  Саме таких робіт у моєму творчому доробку найбільше. Але це не просто краєвиди, а скоріше образи та роздуми.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.