Global Ukraine News

Олена Рижих: «Дуже належно було б терміново спрямувати активні дії на організацію масштабних українських культурних заходів та фестивалів за кордоном»

З 2010 року пані Олена бере активну участь в благодійних аукціонах в Україні, надає свої твори живопису, з продажу яких поступило більше ніж 18 000 євро на користь АТО та підтримки родин біженців, що втратили годувальників, на лікування поранених та дітей. Про важливість мистецтва, цілісного підходу до культурної дипломатії та можливі перспективи розповіла Global Ukraine News сама художниця.

GU: Олено, розкажіть, будь ласка, що для Вас є важливим під час створення картин?

У творчості я визначаю для себе кілька головних складових – певний емоційний стан та енергетична атмосфера, колористична режисура та виразна композиція з чіткою структурою, де усі складові абстрактного чи фігуративного сюжету поєднані внутрішнім каркасом геометричних форм. Для мене важлива визначена взаємодія кольорів та структур, де кожен відтінок кольору та пропорції форм ніби грають ролі у мізансцені спектаклю живопису.

Поклоніння волхвів

У більшості моїх робіт багатошарова фактура. 15-тирічний досвід абстрактного живопису дозволив мені знайти власні технології, опанувати персональні методи, які я продовжую застосовувати та впроваджувати також у пейзажних та жанрових композиціях. Мої фігуративні композиції завжди засновані на лаконічних структурах, де форми мають лінійні рефрени та пов’язані пластичними вузлами, що вміщують головне – суть сюжету та значущі деталі.

GU: А звідки черпаєте натхнення для творчості?

Непередбачувані можливості, особисті погляди на світ, внутрішні відкриття, сам процес творчості – все це надихає мене. І надихає природа, особливо рельєфні місцини, море і небо, середньовічні міста, фортеці та італійське доренесансне мистецтво, фрески до 15 сторіччя. Обожнюю ікони, зокрема, дуже люблю українську народну ікону, французький та український модернізм ХХ сторіччя та сучасний український колористичний живопис, який мрію показати Європі та світу. Та натхнення приходить постійно через налаштований від раннього дитинства зв’язок з Творцем та велике везіння з батьками та колом художників, які всі дуже різні, і це дає відчуття власної творчої свободи!

GU: Які основні теми Ваших робіт?

Таємна вечеря

Я присвячую свої композиції важливим для мене темам, що мають позачасову цінність, – любов і віра, людські відносини та улюблені місця навколишнього світу. Прагну наповнити творчість глибоким змістом, поєднанням живописних, колористичних і композиційних якостей з хвилюючими образами і живими почуттями.

GU: Ви займаєте активну позицію щодо промоції України, її культури в міжнародному середовищі. Зараз для України в сфері дипломатії стає одним із пріоритетних завдань використання культурної дипломатії, soft power для просування своїх інтересів в світі. Чи маєте Ви власне бачення на цей процес?

“Балада про схили”, Музей сучасного мистецтва України

Я вважаю однією з першочергових ключових задач України – якнайшвидше змінити уявлення світової спільноти про нашу державу, яку раніше майже ніде не знали і не сприймали відокремлено від Росії, і зараз повсюди знають тільки як проблемну країну у стані війни, економічного занепаду та політичних конфліктів, що на весь світ справляє системно мінорне сприйняття країни в цілому, а численні звернення наших багатих можновладців тільки про допомогу викликають прикру суміш жалю та роздратування. Чи про такий імідж України ми всі мріємо?!

Тож на разі назріло питання – яка ми нація, якими хочемо бути і якими бажаємо предстати в уявленні світової спільноти? Взагалі, чи бідна ми держава чи багата?

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.