Global Ukraine News

Нова початкова освіта: які зміни чекають школярів 1 вересня

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Процес реформування в Україні стосується не лише правосуддя, боротьби з корупцією чи судової системи. Адже однією з запорук стабільного розвитку держави є освічена, відповідальна, прогресивна молодь, важливі риси якої повинні формуватися не лише в сімейному оточені, але і у школах. Саме тому процес реформування української освіти, зокрема шкільної, має надзвичайну важливість.

Сучасний глобалізований світ диктує свої вимоги та вносить корективи в усі сфери людського життя, а тому й вчити дітей потрібно у відповідності до цих змін. Для осучаснення української освіти Міністерством освіти і науки за ініціативою міністра було розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи, котра повинна була передбачати нові стандарти, програми, підручники, нові підходи до підготовки вчителів.

Як виглядала робота над новими програмами?

Проте Концепція планується бути втіленою до 2018 року, а зміни в українській освіті, особливо в шкільній, потрібні вже зараз. Тому Міносвіти і ЕdEra ініціювали спільний проект  змін в освітній системі, зокрема у початковій школі, що відбувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Розпочинаючи проект, Міносвіти і ЕdEra мали на меті:

  • розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів;
  • залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів;
  • надати вже зараз в межах чинного Державного стандарту приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик;
  • зробити програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя.

Для кращого розуміння проблем та труднощів, з якими стикаються діти та батьки під час навчального процесу, були ініційовані спеціальні обговорення, які відбувалися в кілька етапів. В першій хвилі обговорення взяли участь 2363 користувачі, в другій – 1652, а сумарно у відповідних темах було залишено понад 8 тисяч коментарів та пропозицій.

Для забезпечення конструктивного діалогу та позитивної динаміки обговорення було обрано 20 модераторів, які працювали в онлайн режимі: відповідали на запитання коментаторів, опрацьовували і узагальнювали надіслані пропозиції та зауваження, проводили роз’яснювальну та аналітичну роботу.

Читайте за темою: Прийшов, побачив, переміг: здобутки української вищої освіти

Найактивніше обговорювались навчальні програми з математики, української мови, літературного читання та англійської мови. Запропоновані зміни були структуровані відповідно до формування ключових та предметних компетентностей. Окремі зміни були внесені до  пояснювальних записок, з метою коригування мети й завдань вивчення навчального предмета, особливостей організації вивчення програмового матеріалу, тощо.

На заключному етапі доопрацювання навчальних програм у МОН були проведені круглі столи  за участі заступника Міністра Павла Хобзея, до участі в яких було залучено науковців, громадських діячів, експертів.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.