Global Ukraine News

«Знання дитини – це, фактично, лотерея», – українській досвід шкільної освіти у Мексиці

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автори: Вікторія Садовнича, активістка української громади в Мексиці, Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Освіта на території сучасної Мексики розвивалася протягом декількох тисячоліть: народи майя та ацтеків мали свої писемність, мови, мистецтво і культуру.

Сьогодні Мексика – країна з економікою, що динамічно розвивається, займає п’яте місце в світі за обсягами експорту нафти. До того ж, потік туристів в цю країну постійно зростає.

Сучасна Мексика є привабливою країною Латинської Америки для іноземних інвестицій. Не дивно, що, бурхливо розвиваючись, країна відчуває нестачу в кваліфікованих спеціалістах, особливо в сфері високих технологій, тому внз країни з задоволенням приймають іноземних студентів. Не дивлячись на те, що мексиканський диплом не вважається дуже престижним у світі, університети країни надають досить якісну освіту. Для людей, які планують працювати в Латинській Америці або вивчити іспанську мову, кращої освіти не знайти.

Всі державні і приватні внз країни об’єднані в Національну асоціацію університетів та інститутів. Найпрестижнішим вищим навчальним закладом вважається Мексиканський Національний автономний університет (UNAM), заснований в 1551 році. Сьогодні це – найбільший внз країни, що має 20 факультетів. Тут здобуває освіту близько 300 тисяч студентів.

Що ж стосується шкільної освіти в Мексиці, Global Ukraine News звернувся до українських експатів, які поділились власним досвідом навчання у цій країні, а також розповіли про справжнє становище  освітньої системи.

Примарія, секундарія, препараторія – структура шкільної освіти Мексики

Вікторія Садовнича (Харків), Мехіко-Сіті

Освіта – справа важлива, проте кожна країна має свій погляд на важливість тих чи інших її аспектів. Так, у Мексиці, як мені здається, великого значення надають формі, а не змісту.

Власне початкова освіта починається для маленького мексиканця того навчального року, коли йому має виповнитися 6 років. Тому є нормальним факт, що в одному першому класі навчаються й шести-, й п’ятилітні діти. З першого до шостого класу триває перший та єдиний обов’язковий, за визначенням держави, ступінь освіти – примарія (пізніше будуть секундарія, препараторія та університет). Протягом шести років діти вивчають природничі (суміш географії, ботаніки, біології, анатомії), соціальні науки (знову ж таки суміш історії, правознавства, соціології), математику, іспанську  та іноземну (як правило, англійську) мови. Також у розкладі – фізкультура й артистичне виховання (уроки музики, де дітей у більшості шкіл навчають грати на флейті, та пластики, де вони намагаються за допомогою рухів виражати свої почуття). У приватній школі до цього списку предметів може додатися друга іноземна мова, уроки гри в шахи, комп’ютерної грамоти, релігієзнавства чи катехизи. У секундарії, де діти навчаються 3 роки (класи з 7-го до 9-го), крім згаданих дисциплін, додається спочатку біологія, потім фізика й останньою хімія, з суміші природничих та соціальних наук деякі виокремлені в самостійний предмет.

Уроки в примарії розпочинаються, як правило, о 8:00, секундарія починає раніше – зазвичай, о 7:30. Є школи, котрі приймають дітей із 6:00, туди віддають своїх дітей ті, хто починає працювати дуже рано. Закінчують робочий день усі по-різному, але всі учні одночасно: як примарія, так і секундарія виходить зі школи найраніше о 13:30, у деяких школах – о 14:45.

Читати за темою: Британська шкільна освіта загадкового Катару

Треба додати, що державні школи Мексики, як правило й на превеликий жаль, не є синонімом гарної освіти. Наприклад, у столиці дуже важко знайти пристойну державну школу: ті, хто навчають там, дуже часто насправді не є вчителями, тобто не мають педагогічної освіти того рівня, який дозволив би їм викладати. Питання часто стоїть навіть так: чи мають вони взагалі вищу освіту. Щоб стати вчителем приватної школи, претенденти мають, принаймні, представити документи про відповідну освіту. Хоча й це не є гарантією того, що дитину навчатиме спеціаліст: з власного досвіду, кілька разів стикалися з тим, що вчитель пише неграмотно чи повідомляє дітям неправдиву інформацію.

Приватні школі в Мексиці, як і будь-де, – платні, крім щомісячної оплати батьки щороку мають сплатити так званий «інскріпсьон» (тобто плату за запис чи перезапис своєї дитини на навчання), а в деяких школах також адміністративний внесок. Матеріали для навчання в приватній школі також треба купити: щось у школі, щось у звичайному канцелярському магазині. Щомісячна оплата коливається в досить суттєвих межах: від 150 (наприклад, у школах з релігійним ухилом, де певну частину вартості навчання компенсує церква) до 600 та вище доларів.

                                                                                                                                                    Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.