Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: бої в Авдіївці, український «дикий захід» та нелегальний видобуток бурштину

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну останній тиждень (30.01 – 05.02.2017) набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: боїв в Авдіївці, нелегального видобутку бурштину та планів деокупації. Отже, пропонуємо Вам ТОП матеріалів про Україну.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: Trump-surprise, сепаратист-бразилець та неймовірне немовля

Ключова тема: ситуація в Авдіївці

Найбільш резонансною темою минулого тижня були бої в Авдіївці, які західними ЗМІ оцінювалися як найбільш гарячі за час перемир’я. Матеріали по цій тематиці набирали аж до 60 тисяч резонансу, публікувалися на чималій кількості сайтів, серед яких – www.bbc.com, www.newsweek.com, www.euractiv.com, www.cnn.com, www.washingtonpost.com та навіть www.aljazeera.com. Матеріали висвітлювали різні точки зору щодо ситуації в Авдіївці, майже всі видання подавали загальний перебіг ситуації та кілька коментарів від тієї чи іншої сторони конфлікту.

Акцентувалося саме на позиціях української сторони у матеріалі «Тривожні ризики ескалації «повзучого наступу» на сайті Радіо Свободи, який набрав 2173 пункти резонансу. В статті цитуються українські військові, які розповідають про початок обстрілів і пересування українських груп у цивільних вантажівках, що є свого роду маскуванням. Українці стурбовані послабленням підтримки Заходу, переконані автори матеріалу, через намагання Дональда Трампа покращити відносини з Москвою.

Армія України, видаєтьсяосміліла майже через три роки після початку бойових дій, пройшовши прискорений курс підготовки і модернізувавшись, а окуповані райони східної України можуть бути звільнені до кінця 2017 року, йдеться у матеріалі. Після збільшення свого оборонного бюджету до близько $ 6 млрд, Україна створила постійну армію з 250 000 солдатів. А минулого місяця Україна випробувала нову високоточну ракету для систем залпового вогнюяка має діапазон 60 кілометрів.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: виборчі махінації, «кінець любові» та українські танки

Цитували українську сторону і Reuters: «Нинішня ескалація на Донбасі є яскравим свідченням кричущого нехтування Росією своїми зобов’язаннями за Мінськими домовленостями з метою дестабілізації ситуації», – наводить видання частину заяви українського МЗС, додаючи і про тривожне зближення Путіна та Трампа. В іншій своїй статті це ж видання цитувало сенатора Маккейна, який закликав Дональда Трампа допомогти Україні захистити себе.

Ширше геополітичний вимір конфлікту в Україні описало The Guadrian, яке переконане, що конфлікт в Авдіївці – перше випробування для бажання Трампа зблизитися з Москвою. Частини східної України знаходяться на межі гуманітарної кризи: найбільший спалах бойових дій призвів до смерті 19 чоловік, а тисячі людей залишилися без води і опалення при мінусових температурах.

Державний департамент США не зробив жодної критики в сторону Росії чи сепаратистів, на відміну від більшості своїх заяв у відповідь на подібні сплески насильства в минулому. Виконуючий обов’язків прес-секретаря Держдепартаменту Марк Тонер лиш заявив, що США «глибоко стурбовані» насильством і закликають до «негайного припинення вогню».

Washington Post теж писало про те, що увага США до України слабшає. 28 січня президент Трамп говорив телефоном зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Розмова, судячи з усього, була дружньою. А в наступні години кількість обстрілів на сході України зросла, пишуть автори матеріалу.

Цілеспрямовані напади на цивільну інфраструктуру залишили сотні тисяч людей в регіоні без води. Україна в даний час протистоїть серйозній гуманітарній кризі. Державному департаменту знадобилося майже два дні, щоб зреагувати на насильство, йдеться у статті. І, нарешті, 31 січня, представник у Вашингтоні видав шокуючо-безрадісну заяву, яка була відхиленням від традиційної риторики. А Посольство в Києві лише зазначило про занепокоєння з приводу дітей, які страждають в ході бойових дій.

Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.