Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News
Українська альтернативна музика – напрямок, представники якого не завжди вкладаються у чітко детерміновані стильові рамки. На відміну від поп-музики, в Україні альтернативне мистецтво не є соціальним замовленням і вже точно, у більшості випадків, не є комерційними проектами.
На жаль, наразі ситуація складається таким чином, що більшість музичних проектів альтернативної музики не має великих шансів на масштабну медійну підтримку. Музична політика як приватних, так і державних радіостанцій, полягає у наданні ротацій, в переважній більшості, розважальному напрямку. Тим самим, демонструючи повний дисбаланс та притерту одноманітність. Цей факт є досить закономірним, адже більшість мас-медіа підтримують виключно естрадно-попсові стандарти, легітимізують лише окремі колективи-явища з кола поп-рок-мейнстріму. Також не сприяють просуванню «іншої» музики особливості національного піратства та певні українські реалії технічного забезпечення.
Однак альтернатива для просування альтернативної музики таки є – інтернет, який має чисельні переваги (відносна свобода від матеріальних чинників, глобальність і загальнодоступність) та музична журналістика. Саме музична журналістика наразі стала на шлях свого активного розвитку і налагоджує своєрідну просвітницьку діяльність, надаючи слухачу отримати всебічну та різносторонню інформацію щодо сучасної української музики та різноманітності її течій.
Читати за темою: Український гурт SINOPTIK виграв світовий конкурс у Берліні
Мільйонів шанувальників рок-альтернативи в нашій країні, на відміну від Європи чи Америки, ми не спостерігаємо. Тому ситуація, коли українські гурти стають мега-популярними за кордоном та збирають повні зали шанувальників в Німеччині, Іспанії, Франції, Португалії тощо, а на Батьківщині – не затребувані, є досить очікуваною та прогнозованою. А Україні є ким пишатись. Чого тільки варта історія успіху українського рок-гурту Stoned Jesus.
Вони є найбільш гастролюючим у Європі українським гуртом цього даного музичного напрямку. Музичні експерти вважають гурт одними з лідерів європейської stoner/psychedelic-сцени.
Stoned Jesus – український рок-гурт, який існує з 2009 року. З того часу його учасники випустили чотири альбоми, здобули популярність у Європі й Америці. За плечима колективу виступи в понад 75-ти країнах світу, в тому числі перший в історії української рок-музики тур Південною Америкою та виступ на культовому рок-фестивалі Hellfest Open Air у Франції.
Трек гурту Stoned Jesus «I‘m The Mountain» зібрав більше 5 мільйонів переглядів, що зробило його найпопулярнішим за історію жанру.
Втім до України хвиля якісної рок-музики Stoned Jesus докотилася лише нещодавно. Восени музиканти з великим успіхом відіграли концерти у найбільших містах України, а у січні 2017 вже в четверте стали співорганізаторами фестивалю альтернативної музики Winter Mass.
Наразі гурт здійснює тур Європою, де їх виступи активно підтримують закордонні українці. Відтак, 6 березня Stoned Jesus зустрічали у Барселоні, в Sala Rocksound. Саме під час їх візиту до Барселони Global Ukraine News отримав можливість поспілкуватись із фронтменом гурту Ігорем Сидоренком та задати йому декілька запитань.
GU: Розкажіть, будь ласка, як Ви розвивались з моменту виходу Вашого альбому Seven Thunders Roar? Як Вам вдалося досягти такого успіху?
За 5 років з того моменту, звичайно, багато чого змінилось. Дуже багато часу було витрачено на booking, SMM та маркетинг своїми силами. Більшість гуртів про такі речі зазвичай не замислюються, проте в 21 столітті замало бути класними та робити гарний продукт.
Біля трьох років тому ми звернули на себе увагу професійного booking-агенства, тому вони наразі займаються нашими концертами. Цікавим є те, що на початку я вважав що буду проводити в турі тиждень чи два максимум і те, що ми в минулому році відіграли більше 80 концертів ніяк не входило в наші плани у 2012 році. Це звичайно дуже круто проте, й досить важливе випробування. Мене завжди трохи зачіпає, коли люди вважають, що поїхати в тур це як відпочити на курорті, проводячи час на екскурсіях з коктейлем в руках, а у вечорі покрасуватись на сцені з гітарою. За кожним туром стоїть важка та виснажлива робота .
Читати далі