Global Ukraine News

Марко Галаневич з ДахаБраха: «Коли десь в США чи Новій Зеландії люди розповідають, що після знайомства з нашою творчістю, вони тепер мріють приїхати в Україну – це неймовірна нагорода»

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

ДахаБраха — ексклюзивний гурт в українській музиці, який відомий, напевне, кожному меломанові, який полюбляє сучасну українську музику. Поєднуючи етнічні мотиви, гурт під час виступів грає на більш ніж 10-и інструментах, левова частка з яких – народні. Нетипова музика комбінується з екстравагантним виглядом з елементами народних костюмів, щирістю у виконанні та відданістю своїй справі. Це дає свої плоди: гурт збирає концертні зали розміром більш як 10 тисяч.

Музичний стиль гурту визначається учасниками як «етно-хаос», що підкреслює «хаотичне» поєднання різних етнічних складових. Гурт використовує українські народні пісні, що записані учасниками гурту та їх колегами-фольклористами у фольклорних експедиціях у різних регіонах України. Пісні, виконувані в автентичній манері, поєднуються зі звучанням широкого ряду інструментів із різних куточків світу, це гра в різні музичні жанри: мінімалізм, хіп-хоп, соул, блюз.

Читайте за темою: Етно-хаос гурт «ДахаБраха» та співачка Джамала презентували спільну пісню «Заманили»

За час існування ДахаБраха зіграла понад 300 концертів, взявши участь у десятках міжнародних фестивалів (починаючи з 2004 року) в Україні, Росії, Грузії, Угорщині, Польщі, Франції, Великобританії, Фінляндії, Австрії, Німеччині, Італії, Словенії, Словаччині, Чехії, Нідерландах, Китаї, зокрема у фестивалях WOMADelaide (один з найбільших фестивалів Австралії), WOMAD (Велика Британія), WOMEX (Греція), Roskilde (Данія), Ethnosur (Іспанія), Фестиваль Пассаж (Лотарингія, Франція).

У ексклюзивному інтерв’ю для Global Ukraine News Марко Галаневич, учасник гурту ДахаБраха, розповів про враження від закордонних концертів та найбільші здобутки музичної групи.

GU: В яких країнах найчастіше у Вас концерти? Чим відрізняються виступи в Україні та за кордоном?

Останнім часом найбільше концертів маємо в США. Зараз ми перебуваємо теж там, і це у нас уже 11 тур. Ми об’їздили майже всю Північну Америку. Ясна річ, в тут є неймовірні концертні зали, сучасні, просторі і комфортні. В Україні таких сучасних залів обмаль, a якщо точніше, то зовсім нема.

Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.