Global Ukraine News

Україна в мексиканських ЗМІ: квітень 2017 року

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

Квітневий імідж України в медійному просторі трьох впливових видань Мексики видався доволі цікавим. Цього місяця видання “Міленіо” вже вдруге поспіль випереджає інші видання за кількістю публікацій з інформацією про нашу державу. На зазначений часопис, як і у минулому місяці, припадає 17 матеріалів. “Ель Універсаль” і “Ла Хорнада” згадали про Україну у 15 і 6 публікаціях відповідно. Нижче подається розподіл новин за рубриками.

У квітні “Спорт” хоч і залишається однією з рубрик, що стабільно впливають на формування образу України в мексиканському медіа просторі, проте цього разу зазначена категорія значно поступається “Міжнародним відносинам” кількістю матеріалів. Спостерігається значне зменшення чисельності статей в “Ла Хорнада”. Рубрики “Політика” та “Економіка” вже традиційно мають найменшу значущість для формування образу України в Мексиці. Про сентимент аналізованих статей кожної з трьох газет можна дізнатися з наступного графіка.

Як бачимо, нейтральна тональність новин домінує у всіх трьох часописах. Цього разу не було виявлено статей із негативним забарвленням.

У матеріалах рубрики “Міжнародні відносини” пишуть, зокрема, про візит Тіллерсона до Москви, де він зустрівся з Лавровим. А тим часом Суд ООН у межах позову нашої держави проти Росії закликав Москву припинити порушення прав кримських татар на анексованій українській території. А от центральне російське телебачення повідомило про відмову транслювати “Євробачення” після того, як представниці від РФ (після її незаконних відвідин АРК) було заборонено в’їжджати на територію України.

До новин про двосторонні відносини можна віднести згадку про зустріч губернатора мексиканського штату Гуанахвато з послом України в Мексиці під час Міжнародної авіакосмічної виставки FAMEX 2017.

Варто зазначити, що загалом офіційна риторика аналізованих ЗМІ незмінна – ключовими словами категорії “Міжнародні відносини” залишаються “анексія Криму, що належав Україні”, “напад”, “окупація”, “сепаратисти” тощо.

До рубрики “Культура” було зараховано новину про Фестиваль іноземних громад в штаті Керетаро, де була представлена й наша держава. Можна сказати, що народна дипломатія українців Мексики, які взяли участь в зазначеному заході, знайшла віддзеркалення в “Ель Універсаль” – видання розмістило на своїх шпальтах інтерв’ю з нашою землячкою на ім’я Юлія, яка розповіла про своє життя в країні ацтеків. Аналізовані часописи згадують також і про українські стрічки, що взяли участь в Каннському кінофестивалі. Пишуть і про мексиканську муралістку Паолу Дельфін, для якої найбільшим професійним викликом стала робота з розпису стіни одного з житлових будинків в Києві. Принагідно зазначимо, що монументальний живопис як художній феномен виник саме в країні ацтеків.

Увагу авторів новин спорту привернув двобій Кличка-молодшого і Джошуа, якому було присвячено дві статті. А про чергову перемогу Василя Ломаченка написали в одному матеріалі з явно вираженим позитивним сентиментом.

З мексиканської преси можна дізнатися, що організатори чемпіонату з гімнастики Venko, що відбувся в мексиканському місті Торреон, запросили Лілію Подкопаєву як почесного гостя. В інших матеріалах містяться згадки, зокрема, про боксера Макса Бурсака та футболіста Артема Кравця.

До категорії “Безпекова ситуація” віднесено новину про рішення польського уряду відновити роботу своїх консульств в Україні, яку було тимчасово зупинено після інциденту в Луцьку.

У статтях категорії “Суспільство” інформують, зокрема, про те, що в Україні відмітили 31-шу річницю чорнобильської трагедії.

До рубрики “Інше” було зараховано, зокрема, новини про расистську символіку, яку використали вболівальники київського “Динамо” під час матчу проти “Шахтаря”.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Отже, цього разу Україна виступає прямим об’єктом адженди аналізованих видань у менш, ніж третині загальної кількості проаналізованих статей. Таким чином, на формування образу нашої держави в мексиканській пресі в квітні вплинули, головним чином, категорії “Спорт”, “Суспільство” та “Міжнародні відносини”. GU

Share.

Comments are closed.