Global Ukraine News

З допомогою українців США проходять зйомки фільму про Симона Петлюру

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська діаспора у США допомогла у фінансуванні історичної драми «Таємний щоденник Симона Петлюри», зйомки якої проходять на Національній кіностудії імені Довженка у Києві.

Як повідомляється у сюжеті «Голосу Америки», для відтворення подій стрічки у столиці навіть збудували паризьку вулицю 20-х років минулого століття.

Читати за темою: Український ресторан став культовим у Нью-Йорку 

«У тому, що павільйони студії Довженка ожили – тут знімають українське кіно – є заслуга діаспори. Половину кошторису стрічки профінансувала держава, решту зібрав Український конгресовий комітет Америки», – йдеться у сюжеті.

Зазначається, що стрічка охоплює останні роки його життя в еміграції, а прийом написання щоденника переносить глядачів із Парижа в Україну, до подій та дійових осіб того короткого періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність.

«Драматургія так збудована, що оцей щоденник нам дозволяє повертатися у спогади, в те, що відбувалося в Україні, і в той же час розкриває причини, чому все ж таки відбулася поразка, чому Петлюра був змушений зі своєю армією емігрувати. Історія йде, як по спіралі, вона повторюється. Тому, я би сказав, що цей фільм певною мірою – попередження для нас сьогодні. Щоб, не дай Боже, не повторилося те, що відбулося, власне, з Українською Народною Республікою», – зазначив режисер, гендиректор кіностудії імені Довженка Олег Янчук.

Він підкреслив, що завдяки російській імперській пропаганді, яка і в той час справно продукувала фейки, Симон Петлюра, як інтелігент і книжник, став жертвою інформаційної війни.

«Фактично, ми тільки мали інформацію з одного джерела, це була радянська пропаганда, яка з того ж Петлюри зробила погромника, терориста, бандита. Якраз цим фільмом ми хочемо довести, що це було не так», – додав режисер.

 

Share.

Comments are closed.