Global Ukraine News

Український дискусійний клуб в Португалії: від Ілона Маска до імміграції

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українці Португалії розпочали чудову ініціативу: в Лісабоні  регулярно, двічі на місяць, збирається Український дискусійний клуб. Учасники обговорюють важливі питання, які цікавлять аудиторію. А це – і прокрастинація (схильність людини відкладати неприємні завдання на потім, тяжіння до справ, що приносять більше задоволення або швидший результат – ред.), і дискусія про імміграцію, і навіть Ілон Маск!

Про роботу дискусійного клубу Global Ukraine News розповіла Саша Бойченко, яка є одним із адміністраторів спільноти «Українці Португалії» та зараз курує Дискусійний клуб. Саша народилася і виросла в Чернівцях, вивчала гуманітарні науки в міжнародному університеті Jacobs University Bremen у Німеччині. Вже рік вона проживає в Лісабоні, де займається, окрім волонтерства та діяльності в українській спільноті, перекладами та викладанням англійської.

GU: Сашо, як виникла ініціатива створити дискусійний клуб? 

Ідея створити клуб з’явилася у моїх друзів Галі Комар і Дмитра Метілки під час зустрічі з Віталієм Портніковим. Мене там не було, але уявляю собі це приблизно так: вони сиділи, обговорювали важливі для української спільноти теми і подумали: «А чому б не робити це на постійній основі?». Початок був успішним, але Галя і Дмитро не могли взяти на себе постійну функцію організації й модерації наступних зустрічей, тож цим зайнялася я.

Читайте за темою: Як працюється українцям в Португалії?

GU: Як обираєте теми для дискусій?

Загальні теми обираються колективно, за допомогою опитування в групі. Нещодавнє опитування показало, що людей зараз найбільше цікавлять питання особистісного розвитку, тож вже кілька зустрічей підряд ми обертаємося навколо цієї теми. Спершу говорили про продуктивність і прокрастинацію, далі – про змінені стани свідомості, наступного разу обговорюватимемо застосування філософії у повсякденному житті.

Збираємося двічі на місяць у неформальній атмосфері, слухаємо одного чи кількох спікерів – експертів, які знають щось про нашу тему більше за інших, ставимо питання, ділимося власним досвідом, дискутуємо. Буває гаряче!

GU: А скільки людей приходить подискутувати?

Буває по-різному, але маємо близько двадцяти активних учасників, яких бачимо майже щоразу. Також я стараюся знаходити цікавих спікерів за межами цієї групи, тим самим розширюючи нашу спільноту. Іноземців зазвичай не буває, адже дискусія розрахована на українську аудиторію і відбувається українською (та/або російською) мовою.

GU: Які питання плануєте обговорити наступного разу?

Наступного разу, як я вже казала, говоритимемо про філософію, чим і закриємо наш цикл про самовдосконалення. Наступні на черзі – культурні питання. Я намагаюся підбирати цікаві теми, які будуть водночас близькими великій кількості людей, але й достатньо контроверсійними, адже інакше – нудно.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Португалії: інтерв’ю з Соломією Горбаль та Тетяною Франчук

GU: Чи є у Вас плани на розвиток дискусійного клубу?

Поки що важко сказати, адже проект досить новий, тож ми все ще знаходимо найкращий формат, місце, час тощо. Коли повністю гармонізуємо організаційний процес, хотілося б мати змогу запрошувати  не лише членів української спільноти в Португалії, а й спікерів з України, наприклад.

GU: Яка Ваша мотивація займатися дискусійним клубом?

Мотивація моя дуже проста: організація заходів нашого клубу показала мені, що в Португалії проживає величезна кількість неймовірно цікавих людей, знайомством з якими я можу пишатися. Цей проект надає мені змогу продовжувати знайомитися з розумними і талановитими людьми, а головне – знайомити їх між собою, що, я сподіваюся, призведе до подальшого зростання кількості по-справжньому якісних заходів. Для мене дуже важливо ламати стереотипи про українців у Португалії, і цей клуб видається мені найкращим і найнаочнішим способом це робити. GU

Share.

Comments are closed.