Global Ukraine News

Світовий конгрес мобільних технологій: яким буде найближче ІТ майбутнє?

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Костянтин Олійник, «Fimel impianti» (Італія)

Мабуть, усім, хто цікавиться сучасними технологіями, відомо про щорічний Mobile World Congress (Світовий Конгрес Мобільних Технологій), який з 2006 року проводиться в  Барселоні. Туди щороку зі всього світу з’їжджаються лідери в галузі мобільних технологій, молоді компанії, які презентують свої стартапи, та мобільні оператори. На виставці можна побачити великий спектр розробок від світових операторів та провайдерів інтернет-сервісу, нові розробки в сфері онлайн-бізнесу, презентації нових процесорів та мобільних модемів, нові розробки концепції інтернету речей, який стає все глобальнішим.

Різноманіття представлених винаходів та креативних розробок вражає. Відтак про головні тренди цьогорічного конгресу та про інновації, що представила Україна, у репортажі від Global Ukraine News.

Новинки від України

У рамках MWC проходив конкурс стартапів Global Mobile Challenge, на якому цього року був присутній український стартап Рlugmee, який дозволяє дистанційно керувати електроприборами, системою безпеки та заощаджувати електроенергію, що в сучасних українських реаліях дуже потрібно.

Читайте за темою: Новини українських ІТ-стартапів

Також від України цього року на MWC була присутня компанія Візіком. Ця компанія з 1994 року займається картографією, геоданими, логістикою, навігацією та виробляє високоточні цифрові 2D та 3D мапи. Так, починаючи з 2000 року, Візіком створила близько 850 3D моделей різних міст, розташованих по всьому світі, та здійснила понад 900 телекомунікаційних проектів.

Ще один проект від українських розробників – Telecom Branch Of the Future. Багатофункціональний термінал, який був створений для надання послуг в аеропортах Саудівської Аравії та ОАЕ, пропонують встановити навіть в найвіддаленіших куточках світу. З його допомогою клієнти мають можливість багатьми мовами світу (та навіть мовою жестів) налаштувати свій тарифний план, купити та активувати сім-карту, поповнити рахунок, здійснити електронні платежі та багато іншого, а в разі виникнення проблеми завжди можна через відеозв’язок проконсультуватись з кваліфікованим консультантом, який допоможе в вирішенні тої чи іншої проблеми.

Еволюція мобільного інтернету та інтернет речей

Теперішнє покоління передачі даних з’явилося не так давно, а станом на сьогодні далеко не всі куточки планети можуть похвалитися швидким мобільним інтернетом. До прикладу, в Україні лише минулого року запровадили частоти 3G, а запровадження 4G – поки на стадії переговорів. Хоч законопроект про запровадження був зареєстрований в вересні 2016 року, а тендер на нові частоти мають провести в грудні 2017, але, мабуть, треба ще почекати коли наші оператори підготуються до 4G через особливості частот.

Читайте за темою: Українські емігранти, які створювали сучасні технології

Та попри все це, на цьогорічному конгресі 5G був головною новиною. «В холах, де представлені гіганти мобільного світу, всі говорили звичайно про 5G.  Компанія ZTE презентувала прототип першого телефону, здатного підтримувати швидкість інтернету  в 1Гігабіт», – коментує побачене Євген Дорошенко з компанії alty.co,  учасник конференції.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.