Global Ukraine News

Вчені з Чернівців здійснили грандіозне наукове відкриття в сфері медицини

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Науковці кафедри координаційної оптики інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича відкрили новий тип оптичного пінцета, завдяки якому можна переміщувати мікро- та наночастинки в потрібне місце, при цьому зберігаючи їхню форму та запобігаючи розпаданню. Це відкриття допоможе отримувати необхідні дози лікування окремим клітинам організму, таким чином замінивши хіміотерапію, повідомляє портал «Жити в Чернівцях».

 «Ми займаємося дослідженнями можливостей управління рухом мікро- та наночастинок за допомогою оптичного випромінювання, зокрема, лазерного опромінення. При дослідженні тонких ефектів, які виникають при взаємодії лазерного випромінювання з досліджуваними об’єктами, зокрема, з прозорими оптичними платівками, виникає хвиля, що має певні особливості, які сьогодні ще повністю не вивчені. Ці особливості дозволяють розраховувати на те, що сили, які виникають в цій хвилі, можна використати для управління мікро- та наночастинками», — розповідає  директор інституту Олег Ангельський.

Читати за темою: Углерод по-украински: от гибких смартфонов до машин без бензина

Це відкриття буде корисним і в медицині (дозволить переміщувати необхідні мікро- чи нанодози речовин, ліків в потрібні місця організму), і у фізиці (уточнить корисне уявлення про природу світла).

Над відкриттям працювали науковці кафедри координаційної оптики, особливо професор Максим’як Петро і кандидат фізико-математичних наук Максим’як Андрій. В планах науковців – дослідити, як ще можна використати відкрите явище, окрім медицини.

Share.

Comments are closed.