Global Ukraine News

«Народжені у вишиванці» — благодійна акція до Дня вишиванки

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

19 травня святкуємо День вишиванки! Свято завжди відбувається в третій четвер травня — робочий день тижня. Саме у робочий день, щоб підкреслити, що вишиванка є органічною частиною життя українців, а не вдягається тільки для важливих та святкових подій.

Цьогорічне святкування є ювілейним — маємо 10-ту річницю його започаткування. Особливістю 10-річчя свята є акція «Народжені у вишиванці». За задумом заходу, кожна дитина, яка з’явиться на світ у цей день, отримає у подарунок свою першу вишиваночку.

«Щороку ми дарували вишиваночки для діток, які народилися в день свята в чернівецьких пологових будинках. Цьогоріч ми хочемо, аби свою вишиваночку народжені 19 травня отримали у кожному пологовому будинку України!», — зазначають організатори на своїй сторінці Facebook.

До акції може долучитись кожен охочий, достатньо написати про це організаторам.

Нагадаємо, що ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. GU

Share.

Comments are closed.