Global Ukraine News

Стрічка українського режисера — у списку найкращих документальних фільмів Європи

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Стрічка «Подія», нідерландсько-бельгійський документальний фільм, знятий Сергієм Лозницею, потрапила до довгого списку Європейської кіноакадемії. До нього увійшли 15 фільмів для того, щоб згодом сформувати остаточну номінацію на приз за «Найкращий європейський документальний фільм» від Європейської кіноакадемії. Про це пише Ukraineartnews.

«Подія» розповідає про Серпневий путч 1991 року, коли на Двірцеву площу Ленінграду вийшли тисячі людей на підтримку демократичних сил. Світова прем’єра кінострічки відбулась 5 вересня 2015 року поза конкурсом Венеційського кінофестивалю, а в Україні — 28 жовтня 2015 року в рамках Спеціальних подій Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Читайте за темою: Проблема (недо)просування інтересів України у світі через непризначення послів: хто несе відповідальність?

Сергій Лозниця — український режисер документальних та художніх фільмів, який уже має чимало міжнародних кінематографічних нагород, зокрема, перший приз у конкурсі «Cinéfondation» («Портрет») Міжнародного кінофестивалю в Каннах у 2001 році, спеціальний диплом журі та приз журі Гільдії кінознавців та кінокритиків Росії «Слон» «За принципову новизну роботи з хронікальним матеріалом та досягнення ефекту «відображеного часу»» в рамках Міжнародного фестивалю фільмів про права людини «Сталкер» в Москві («Блокада») у 2005. У 2006 році він отримав премію «Ніка» за найкращий неігровий фільм («Блокада»).

У 2010 році ща стрічку «Щастя моє» Сергій Лозниця отримав гран-прі 40-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» та другий приз фестивалю в номінації «Найкращий ігровий фільм» на Єреванському міжнародному кінофестивалі «Золотий абрикос». У 2015 він став володарем гран-прі 9-го Міжнародного фестивалю фільмів про права людини в Нюрнберзі (Німеччина) за документальний фільм «Майдан». GU

Share.

Comments are closed.