Global Ukraine News

Офіційна та народна дипломатія в Лівані, як приклад успішної взаємодії влади та громади — інтерв’ю з Послом України Ігорем Осташем

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Питання представництва України в світі, в світлі сучасних подій, набуває критичної важливості. Інформаційна війна триває в усіх регіонах земної кулі, а тому українські посольства разом з українськими громадами в різних країнах докладають щоденні зусилля для покращення іміджу України, донесення правдивої інформації, відстоювання українського питання.

Чимало дипломатичних представництв уже усвідомили той неймовірний потенціал, який мають українські громади, та їхнє бажання допомогти, а тому налагоджують співпрацю, залучають активістів та спільно організовують різні проекти, виступаючи каталізатором зусиль української офіційної та народної дипломатії.

Global Ukraine News поспілкувався з нещодавно призначеним Надзвичайним та Повноважним Послом України в Лівані Ігорем Осташем щодо зацікавленості близькосхідної країни в Україні, перспективних векторів співпраці, кооперації з громадою задля ще більш успішного просування інтересів України у цьому регіоні.

Читайте за темою: Українці у Лівані: “Нас тут поважають”

Ігор Осташ, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Лівані

GU: Пане Ігорю, чим Україна може зацікавити Ліван? Якими є перспективи співпраці?

Насправді, Україна достатньо цікава для Лівану, а політичні виміри історії Лівану та України — подібні. Наприклад, ліванські політики підкреслюють те, що українські події часів Помаранчевої Революції надихнули їх на Кедрову Революцію. І це відображено навіть на символіці деяких партій Лівану, наприклад, партія нещодавно обраного президента Мішеля Ауна має помаранчеву символіку, яка схожа до символіки партії «Наша Україна».

Разом з тим Ліван зацікавлений в Україні, як в досить потужній європейській економіці. Якщо мова про двосторонню торгівлю то, перш за все, це — продукція аграрного комплексу (пшениця, кукурудза, насіння соняшника та соняшникова олія), металургія, хімія. Постійно спостерігається зростання двостороннього обігу, з ліванської сторони є неабиякий інтерес в інтенсифікації цієї торгівлі.

Ми, зі своєї сторони, шукаємо можливості для полегшення двосторонньої торгівлі, бо бачимо, що  відносини між нашими країнами мають серйозні перспективи. І з цією метою 1-3 березня 2017 року ми проводимо Українсько-Ліванський бізнес-форум, на який запрошуємо ліванських та українських бізнесменів, що говоритимуть про перспективи співпраці в різних сферах, зокрема і у такому напрямі як винний промисел, адже Ліван стає одним із важливих виробників вина і зацікавлений в українському ринку.

Ліванський бізнес також зацікавлений в інвестиціях, особливо після того, як запрацювала Угода про асоціацію з ЄС, яка дає можливість виходити на європейські ринки, що є додатковим стимулом для багатьох ліванських інвесторів.

Крім того, вже 30 років Ліван надсилає в Україну студентів. Спочатку це здійснювалося в рамках міжпартійного обміну під час існування СРСР, а з отриманням незалежності у 1991 році значно розширилося. За ці роки в Україні навчалося понад 7 тисяч ліванських студентів. А протягом цього навчального року — понад 800 ліванських студентів. Це означає, що сам продукт вищої освіти України користується великою популярністю.

Читайте за темою: Українці Лівану допомогли потребуючим дітям (фоторепортаж)

Але одразу хотів би поділитися і однією проблемою, яка тут існує. Я зустрічався з багатьма українськими сім’ями, що проживають в Лівані та зберігають українське громадянство. Батьки зацікавлені, щоб їхні діти також їхали навчатися до України, але оскільки вони мають українське громадянство, то вимушені поступати до ВНЗ на загальних підставах, тобто здавати ЗНО. А це зробити — дуже важко. І в результаті батьки змушені віддавати дітей на навчання до Мінська чи Москви.

А тому ми готуємо звернення до Міністра освіти Лілії Гриневич, щоб знайти якийсь вихід з цієї ситуації. Фактично, ціла генерація українців змушена їхати в інші країни, щоб здобути освіту, бо Україна чомусь не йде назустріч своїм громадянам. Тому ми серйозно над цим працюємо і буде багато звернень, оскільки цю ситуацію треба докорінно змінити.

Якщо говорити про українсько-ліванські взаємини загалом, то серйозним локомотивом цих взаємин є саме ті студенти, які вчилися в Україні, одружилися з українками і зараз маємо велику кількість змішаних шлюбів. Частина з них живе в Україні, частина — в Лівані.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.