Українська Всесвітня Координаційна Рада оприлюднила заяву з приводу внесення змін в Закон «Про громадянство в Україні». Про це повідомляється на сайті УВКР.
Повний текст заяви:
“Українська Всесвітня Координаційна Рада вважає шкідливими й небезпечними зміни, що пропонуються Президентом України до Закону «Про громадянство України», щодо реалізації права зміни громадянства. Такі зміни можуть призвести до втрати громадянства України сотень тисяч українських громадян, котрі багато років знаходяться у вимушеній міграції за межами Батьківщини.
УВКР визнає, що чинне законодавство України про громадянство застаріло і не враховує нових реалій й норм міжнародного права.
Без сумніву, необхідно вносити зміни в законодавство, щоб унеможливити громадянам інших держав або особам, котрі, окрім українського громадянства мають інші – ставати народними депутатами України, державними чиновниками найвищого рівня, що допущені до розподілу бюджетних коштів та прийняття політичних рішень.
Звичайно, за такі порушення необхідно не лише позбавляти депутатських мандатів і звільняти із займаних посад, а й притягати до кримінальної відповідальності. Події останніх років засвідчують, що громадянство інших країн часто використовується державними чиновниками в Україні для уникнення від відповідальності.
Водночас, в умовах масової міграції й зменшення чисельності населення України, що не припиняється: прийняття вказаних змін в системі законодавства України про громадянство може призвести до штучного вилучення з категорії українських громадян значної кількості наших співвітчизників, що проживають закордоном, або не зі своєї волі опинились на тимчасово окупованих територіях, але засвідчують свою приналежність до українського народу й українського громадянства.”
Нагадаємо, 13 березня 2017 року Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про внесення змін до закону України про громадянство, який пропонує позбавити українського громадянства осіб, що мають громадянство іншої країни, визначаючи цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України.
Законопроект одразу викликав хвилю дискусій, адже стосується великої маси закордонних українців, які вимагають створення Національної Комісії для публічного експертного та громадського обговорення широкого кола питань пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців.