Global Ukraine News

Румунія

Згідно з попередніми даними останнього перепису населення 2011 року, на території Румунії проживають 51,7 тис. етнічних українців (за альтернативними підрахунками Союзу Українців Румунії, українська громада країни налічує понад 200 тисяч осіб.).

На сучасному етапі, українська громада проживає компактно в північному регіоні Румунії (повіти Марамуреш та Сату Маре), який межує із Закарпаттям - понад 36 тис., Південній Буковині у північно-східному регіоні (повіти Сучава та Ботошань), що межує з Чернівецькою областю - приблизно 10 тис., Банаті у західному регіоні (повіти Тіміш та Караш Северін) – приблизно 10 тис., Добруджі у південно-східному регіоні (повіти Тульчя та Галац) – приблизно 1,5 тис. Решта етнічних українців проживають дисперсно по всій території країни.

В Румунії діє єдиний навчальний заклад з українською мовою викладання – українській ліцей їм. Т.Г.Шевченка в м. Сігету Мармацієй. В окремих румунських школах у регіонах компактного проживання українців, українська мова і література викладається як предмет. 

В Румунії, на основі чинного законодавства, діють дві громадські організації етнічних українців: Союз українців Румунії (СУР, заснований у 1990 році, адреса: м. Бухарест, сектор 1, вул. Раду Попеску, № 15) та Національний Форум Українців Румунії (НФУР, заснований у червні 2009 р., адреса: повіт Сучава, м. Радівці, вул. Ізвоарелор № 7 «А»).

Згідно з румунським законодавством, Союз Українців Румунії має право на представництво в Парламенті. У Палаті депутатів нинішнього скликання українську громаду представляє депутат Іван Марочко. Головою СУР є Степан Бучута (керівник Союзу з 2005 р.)