Global Ukraine News

Як виходець з України створив перший в світі модульний смарт-годинник і зібрав на Kickstarter $ 1,6 млн

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Джерело: AIN.UA
Автор: Майя Яровая

Всі знають, що таке Apple Watch і що таке Project Ara. Але якщо схрестити їх – вийде Blocks Wearables  – перший в світі модульний смартвотч. Минулої осені на нього  зібрали понад $ 1,6 млн на Kickstarter, а шукані $ 250. 000 були на рахунку кампанії вже на 56 хвилині після старту. Зараз команда стоїть на порозі запуску серійного виробництва. Однак мало хто знає, що співзасновником і головним виконавчим директором Blocks Wearables є 27-річний українець Сергій Діденко.

Зараз Сергій працює в Тайвані. Тут у Blocks Wearables знаходиться інженерна команда з шести осіб, а також безпосередньо виробництво. Стартап працює з одним з найбільших у світі заводів Compal, який, серед іншого, виробляє продукти Apple. Цей завод не співпрацює з маленькими компаніями – Blocks Wearables неймовірно пощастило.

Все починалося з вірусу

Сергій народився у Львові, а в віці 13 років разом з родиною переїхав до Великобританії. У Лондоні він стає аспірантом на факультеті біоінженерії в одному з кращих британських технічних вузів Imperial College London. Вивчає machine learning and artificial intelligence. Там він і познайомився з майбутнім кофаундером Blocks Wearables Алі Тамасебом – обидва жваво цікавилися переносною електронікою.

Коли друзі придумали перший Blocks Wearables в грудні 2013 року, ще не було смартвотчей ні від Apple, ні від Samsung, ні від інших брендів. Був тільки Pebble. Так з’явилася ідея: Сергію і Алі стало цікаво, чого можна домогтися, якщо застосувати на розумних годинниках різні сенсори, які почали з’являтися на ринку.

Читати за темою: Наскільки український ІТ сектор є привабливим для іноземних інвесторів?

«Ми довго сперечалися, які сенсори найкраще вибрати і ніяк не могли прийти до консенсусу. Тому вирішили зробити годинники, які будуть побудовані з різних модулів, залежно від того, які сенсори потрібні користувачеві. Наприклад, сенсори, що вимірюють пульс і GPS-сенсори знадобляться бігунам. А сенсори для управління жестами – любителям грати в ігри», – розповів Сергій.

Друзі зібрали прототип, досить громіздкий і незграбний, почали показувати його своїм однокурсникам в університеті, але ті лише сміялися. Тоді Сергій і Алі зробили комп’ютерну модель концепту, яким він повинен був бути в ідеалі, створили на його основі відео і опублікували в інтернеті. І тут на них несподівано накинулися журналісти.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.