Global Ukraine News

Як бути українським студентом в одному з найпрестижніших ВНЗ Європейського Союзу?

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном і цей процес набирає все більшого масштабу.

За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного щодо кількості українських студентів, які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися 53 тисячі громадян України.

Серед найбільш бажаних для навчання країн для українських студентів були і є: Польща, Німеччина, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія, країни Балтії.

Щоб більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать в отриманні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад в Україну, редакція Global Ukraine News продовжує знайомити читачів з історіями українських студентів, які навчаються в різних країнах світу.

Сьогодні поговоримо про навчання у найстарішому і найпрестижнішому ВНЗ  Європейського Союзу – Коледжі Європи.

Коледж Європи (College of Europe) – є незалежним закладом післядипломної освіти з європейських студій, головний кампус якого розташований у Брюгге (Бельгія). Коледж було засновано у 1949 році, після Європейського конгресу в Гаазі 1948 року, провідними європейськими постатями та фундаторами Європейського союзу, такими як Сальвадор де Мадаріага, Вінстон Черчиль,  Поль-Анрі Спаак та Альчіде Де Гаспері. Зазвичай студентів обирають спільно із Міністерствами закордонних справ відповідних країн, і цей відбір дуже ретельний.

 Метою створення коледжу було пропагування «духу солідарності та взаєморозуміння між народами Західної Європи та надання елітного навчання для осіб, які будуть розділяти ці цінності», а також «виховання еліти молодих керівників для Європи». Коледж має статус «закладу публічних інтересів», який функціонує відповідно до бельгійського законодавства. А у 1993 році було створено ще один кампус у Натоліні (Польща), який спеціалізується на центрально- та східноєвропейських студіях.

Українським досвідом  здобування вищої освіти у Коледжі Європи у Польщі з Global Ukraine News поділився український студент Володимир Дударь.

Фото: College of Europe

 

Володимире, розкажіть будь ласка про себе? Як і чому обрали навчання за кордоном?

 Ще під час навчання в університеті у Чернівцях на перекладача я намагався якомога більше подорожувати і використовувати всі можливості для молоді. Результатом була моя участь у численних волонтерських проектах, міжнародних форумах, конференціях і молодіжних програмах, що відбувалися у різних країнах Європи, що зазвичай фінансувалися різноманітними фондами і організаціями. Таким чином, ще до закінчення університету я чітко знав, що хочу продовжити навчання за кордоном. Будучи на 5-му курсі, я подав документи на магістерську стипендійну програму Європейського Союзу Еразмус Мундус. Після кількох місяців очікування я отримав позитивну відповідь із Франції, де зрештою і провів 2 роки.

Читати за темою: Як бути українським студентом у Франції?

Закінчуючи там магістратуру, вирішив, що хочу поглибити свої знання про Євросоюз, тому подав документи у Коледж Європи, що у Натоліні (Варшава). Мені пощастило отримати стипендію від польського уряду, тому довелось покинути західну Європу і перебратись до Польщі.

Як відбулось адаптування в іншій країні? Що давалося найскладніше?

Участь у різноманітних міжнародних програмах добряче готує до навчання за кордоном, тому процес адаптації проходив порівняно легко. Найважче спочатку, мабуть, було розбиратися у нюансах французької бюрократії як-от відкриття банківського рахунку, отримання дозволу на проживання. Та з цим нам багато допомагали координатори програми Еразмус Мундус у приймаючому університеті.

Де і на якій спеціальності Ви навчалися у Франції та яку спеціальність здобуваєте у Коледжі Європи у Польщі?

Я навчався на півдні Франції в університеті Монпельє. Спеціальність називалась «Інженерія освіти у галузі викладання англійської та французької мов як іноземних» (Enseignement et Ingénierie de la Formation en Français et en Anglais, Langues Étrangères). В Україні аналогів спеціальності не зустрічав але, якщо коротко, я вивчав як організувати і спланувати процес навчання, як працювати з різноманітними освітніми проектами, а також як викладати іноземні мови.

Фото: Володимир Дударь

У Коледжі Європи зараз вивчаю європейські міждисциплінарні студії. Це і політика, і право, і економіка, і історія, іншими словами – все, що стосується Європейського Союзу.

Розкажіть про специфіку навчання у Коледжі Європи у Польщі?

Заклад цей не зовсім схожий на традиційний університет: всі студенти живуть в одному кампусі і більшість часу проводять разом. Раз у семестр відбувається навчальна поїздка за кордон (наприклад, цього семестру ми їздили в Україну). Також тут доволі інтенсивний розклад – заняття часто відбуваються і по вихідних. До того ж, Коледж Європи пропонує численні можливості для особистісного та професійного розвитку: можна взяти участь у відборі на модель ООН у Нью-Йорку, долучитися до організації багатьох конференцій.

Фото: College of Europe

                                                                                                                                                          Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.