Global Ukraine News

Як бути українським студентом в одному з найпрестижніших ВНЗ Європейського Союзу?

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном і цей процес набирає все більшого масштабу.

За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного щодо кількості українських студентів, які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися 53 тисячі громадян України.

Серед найбільш бажаних для навчання країн для українських студентів були і є: Польща, Німеччина, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія, країни Балтії.

Щоб більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать в отриманні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад в Україну, редакція Global Ukraine News продовжує знайомити читачів з історіями українських студентів, які навчаються в різних країнах світу.

Сьогодні поговоримо про навчання у найстарішому і найпрестижнішому ВНЗ  Європейського Союзу – Коледжі Європи.

Коледж Європи (College of Europe) — є незалежним закладом післядипломної освіти з європейських студій, головний кампус якого розташований у Брюгге (Бельгія). Коледж було засновано у 1949 році, після Європейського конгресу в Гаазі 1948 року, провідними європейськими постатями та фундаторами Європейського союзу, такими як Сальвадор де Мадаріага, Вінстон Черчиль,  Поль-Анрі Спаак та Альчіде Де Гаспері. Зазвичай студентів обирають спільно із Міністерствами закордонних справ відповідних країн, і цей відбір дуже ретельний.

 Метою створення коледжу було пропагування «духу солідарності та взаєморозуміння між народами Західної Європи та надання елітного навчання для осіб, які будуть розділяти ці цінності», а також «виховання еліти молодих керівників для Європи». Коледж має статус «закладу публічних інтересів», який функціонує відповідно до бельгійського законодавства. А у 1993 році було створено ще один кампус у Натоліні (Польща), який спеціалізується на центрально- та східноєвропейських студіях.

Українським досвідом  здобування вищої освіти у Коледжі Європи у Польщі з Global Ukraine News поділився український студент Володимир Дударь.

Фото: College of Europe

 

Володимире, розкажіть будь ласка про себе? Як і чому обрали навчання за кордоном?

 Ще під час навчання в університеті у Чернівцях на перекладача я намагався якомога більше подорожувати і використовувати всі можливості для молоді. Результатом була моя участь у численних волонтерських проектах, міжнародних форумах, конференціях і молодіжних програмах, що відбувалися у різних країнах Європи, що зазвичай фінансувалися різноманітними фондами і організаціями. Таким чином, ще до закінчення університету я чітко знав, що хочу продовжити навчання за кордоном. Будучи на 5-му курсі, я подав документи на магістерську стипендійну програму Європейського Союзу Еразмус Мундус. Після кількох місяців очікування я отримав позитивну відповідь із Франції, де зрештою і провів 2 роки.

Читати за темою: Як бути українським студентом у Франції?

Закінчуючи там магістратуру, вирішив, що хочу поглибити свої знання про Євросоюз, тому подав документи у Коледж Європи, що у Натоліні (Варшава). Мені пощастило отримати стипендію від польського уряду, тому довелось покинути західну Європу і перебратись до Польщі.

Як відбулось адаптування в іншій країні? Що давалося найскладніше?

Участь у різноманітних міжнародних програмах добряче готує до навчання за кордоном, тому процес адаптації проходив порівняно легко. Найважче спочатку, мабуть, було розбиратися у нюансах французької бюрократії як-от відкриття банківського рахунку, отримання дозволу на проживання. Та з цим нам багато допомагали координатори програми Еразмус Мундус у приймаючому університеті.

Де і на якій спеціальності Ви навчалися у Франції та яку спеціальність здобуваєте у Коледжі Європи у Польщі?

Я навчався на півдні Франції в університеті Монпельє. Спеціальність називалась «Інженерія освіти у галузі викладання англійської та французької мов як іноземних» (Enseignement et Ingénierie de la Formation en Français et en Anglais, Langues Étrangères). В Україні аналогів спеціальності не зустрічав але, якщо коротко, я вивчав як організувати і спланувати процес навчання, як працювати з різноманітними освітніми проектами, а також як викладати іноземні мови.

Фото: Володимир Дударь

У Коледжі Європи зараз вивчаю європейські міждисциплінарні студії. Це і політика, і право, і економіка, і історія, іншими словами – все, що стосується Європейського Союзу.

Розкажіть про специфіку навчання у Коледжі Європи у Польщі?

Заклад цей не зовсім схожий на традиційний університет: всі студенти живуть в одному кампусі і більшість часу проводять разом. Раз у семестр відбувається навчальна поїздка за кордон (наприклад, цього семестру ми їздили в Україну). Також тут доволі інтенсивний розклад – заняття часто відбуваються і по вихідних. До того ж, Коледж Європи пропонує численні можливості для особистісного та професійного розвитку: можна взяти участь у відборі на модель ООН у Нью-Йорку, долучитися до організації багатьох конференцій.

Фото: College of Europe

                                                                                                                                                          Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.