Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: Trump-surprise, сепаратист-бразилець та неймовірне немовля

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну за останні два тижні (16.01 – 29.01.2017) набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: сюрпризу від Трампа, теорій змови Сороса, бразильця-сепаратиста та немовляти з трьома батьками. Отже, пропонуємо Вам ТОП матеріалів про Україну.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: виборчі махінації, «кінець любові» та українські танки

Україна-Америка: Trumpsurprise та побажання Байдена

Американська тематика була вже традиційно активною серед інфоприводів закордонних ЗМІ. «Україна побоюється, що Путін наступатиме, якщо Трамп утримається» – пише www.nbcnews.com. Матеріал набрав 3068 пунктів розголосу. Починаючи з 2014 року, Вашингтон підтримав прозахідний український уряд, який бореться з проросійськими сепаратистами на сході держави, яких підтримує Москва, пишуть автори. Проте обраний президент Дональд Трамп дав зрозуміти, що він може відмовитися від традиційної американської підтримки України на користь угоди з Володимиром Путіним по Сирії.

На думку аналітиків і супротивників Путіна, такий підхід адміністрації Трампа дозволить Росії втручатися у внутрішню політику і потенційно отримати фактичний контроль над Україною, що матиме серйозні наслідки для безпеки в Європі і за її межами.

Окремо цікавим є формулювання: «Кремль відмовився визнати нову українську адміністрацію і його сили захопили, а потім і приєднали південний півострів України Крим. Сепаратисти, нібито підтримувані Москвою, також захопили частину Східної України, де значна частина населення традиційно вважається етнічно російською».

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: традиції Різдва, жахливе вбивство та антиєврейські скандування

Спроба Росії відновити контроль над Україною, ймовірно, буде більш тонкою: Кремль спробує «поставити» проросійського лідера. Цілком можливо, що для цього використовуватиметься та ж тактика, що і під час виборів у США, аналізують автори.

Ще один матеріал на цю тематику «Під час останнього візиту до Києва, Байден закликає світ виступити проти російської агресії», який набрав 1429 пунктів резонансу, розміщений на www.rferl.org.

Віце-президент США Джо Байден закликав міжнародне співтовариство виступити проти того, що він назвав агресію Росії і закликав нову адміністрацію обраного президента Дональда Трампа бути сильними прихильниками України, пишуть автори. А керівництво України закликав продовжувати боротьбу з корупцією та реформування.

Читати далі

1 2 3

Comments are closed.