Global Ukraine News

В Україні презентували тізер повнометражного фільму про Тараса Шевченка

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З нагоди 203-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка презентовано тізер повнометражного художнього фільму «Тарас. Повернення» (робоча назва «Таразі. Прощання з пустелею»), вихід якого в прокат планується за рік – у березні 2018-го. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

«Робота над фільмом має бути завершена восени 2017 року. Частина зйомок уже відбулася в Києві, Одесі та в Мангістауській області Казахстану. Цієї весни заплановані знімальні дні в Одеській області та у Казахстані. Вихід картини на широкі екрани запланований на березень 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Читайте за темою: Обрано місця для зйомки нового фільму про Тараса Шевченка

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російську царську армію, отримує повідомлення від друзів з Петербурга: його  помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетровського форту в Мангишлаку не поспішає повідомляти про це Тарасові й видавати указ про звільнення. Інтрига будується на тому, хто саме зацікавлений в затримці і перешкоджає звільненню Шевченка. Комендант форту Іраклій Усков? Чи офіцери-товариші по службі та чиновники-бюрократи в Петербурзі? А раптом телеграма про амністію взагалі загубилася? Шевченко зберігає в собі сили досліджувати землі Західного Казахстану, що стали для нього улюбленими. Також поет і художник зображує казахський край та степових мешканців у своїх віршах і картинах, які він пише кожної вільної хвилини.

Загальний бюджет стрічки – 44,8 млн гривень, 50% якого – коштом Державного агентства України з питань кіно. Спільне виробництво фільму здійснює Україна (продюсерський центр «ІнсайтМедіа» та Одеська кіностудія) і Казахстан (компанія «Tanaris Production»).

Читайте за темою: Іспанський художник презентує проект присвячений творчості Тараса Шевченка

Автор сценарію та режисер – актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. У 2012-му році цей сценарій переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Продюсер – Володимир Філіппов («ІнсайтМедіа»), оператор –  Олександр Кришталович.

Share.

Comments are closed.