Global Ukraine News

В Україні презентували тізер повнометражного фільму про Тараса Шевченка

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З нагоди 203-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка презентовано тізер повнометражного художнього фільму «Тарас. Повернення» (робоча назва «Таразі. Прощання з пустелею»), вихід якого в прокат планується за рік — у березні 2018-го. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

«Робота над фільмом має бути завершена восени 2017 року. Частина зйомок уже відбулася в Києві, Одесі та в Мангістауській області Казахстану. Цієї весни заплановані знімальні дні в Одеській області та у Казахстані. Вихід картини на широкі екрани запланований на березень 2018 року», — йдеться в повідомленні.

Читайте за темою: Обрано місця для зйомки нового фільму про Тараса Шевченка

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російську царську армію, отримує повідомлення від друзів з Петербурга: його  помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетровського форту в Мангишлаку не поспішає повідомляти про це Тарасові й видавати указ про звільнення. Інтрига будується на тому, хто саме зацікавлений в затримці і перешкоджає звільненню Шевченка. Комендант форту Іраклій Усков? Чи офіцери-товариші по службі та чиновники-бюрократи в Петербурзі? А раптом телеграма про амністію взагалі загубилася? Шевченко зберігає в собі сили досліджувати землі Західного Казахстану, що стали для нього улюбленими. Також поет і художник зображує казахський край та степових мешканців у своїх віршах і картинах, які він пише кожної вільної хвилини.

Загальний бюджет стрічки — 44,8 млн гривень, 50% якого — коштом Державного агентства України з питань кіно. Спільне виробництво фільму здійснює Україна (продюсерський центр «ІнсайтМедіа» та Одеська кіностудія) і Казахстан (компанія «Tanaris Production»).

Читайте за темою: Іспанський художник презентує проект присвячений творчості Тараса Шевченка

Автор сценарію та режисер — актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. У 2012-му році цей сценарій переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Продюсер — Володимир Філіппов («ІнсайтМедіа»), оператор —  Олександр Кришталович.

Share.

Comments are closed.