Global Ukraine News

День матері в Українському Культурному Центрі «Українська хата в Йорданії»

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Традиція відзначати День матері існує в багатьох країнах світу. Це свято заснували в 1910 році завдяки ініціативності та старанням молодої американки Анни Джервіс.

Ганна, рано втративши матір, знала, як важливо проводити більше часу зі своїми матерями, які, на жаль, не вічні. Щоб люди частіше замислювалися про це і не забували дарувати своїй найближчій людині увагу, ласку і любов, дівчина вирішила домогтися того, щоб День матері визнали офіційним святом. Через 3 роки їй це вдалося і вже 102 роки поспіль у світі відзначають таке чудове свято.
Також зазначимо, що в США, Канаді, Китаї і Японії, деяких країнах Європи, в тому числі і в Україні, День матері відзначають у другу неділю травня.

Однак в таких арабських країнах, як Єгипет, Ліван, Йорданія, Сирія, Бахрейн День матері відзначають 21 березня. Привітали своїх найдорожчих мам і вихованці УКЦ «Українська хата в Йорданії» підготувавши дуже зворушливий подарунок – пісню «Моя мама».

Авторами пісні є українська поетеса, активістка “Української хати в Йорданії”  Вікторія Абу-Кадум та композитор і координатор Українського Культурного Центру Ольга Завидняк.

Читати за темою: “Йорданія – наші очі, Україна – наше серце“ – українська громада в Йорданії 

«Вірш «Моя мама» був написаний спеціально для того, щоб стати дитячою піснею. Коли певний час мною обдумувалося, яким має бути пісенний репертуар дитячого колективу, то не було сумнівів, що першою піснею, яку я напишу для діточок, буде пісня про Маму… Вона та, чиї молитви в безсонні ночі зростили і вивели нас на життєві шляхи…Наші дитячі рясні сльози були найгіршим випробовуванням для неї. Наше розбите колінце ставало рваною раною на її серці…І навіть коли ми самі виростаємо і стаємо батьками, нас невпинно тягне туди, де в маленькому віконечку горить світло і де б’ється найдорожче для кожного з нас серце…Серце Мами… Ця пісня написана для того, щоб її імя частіше було на наших вустах… Цей твір для Мам і про Мам.» – розповідає Вікторія Абу-Кадум.

В свою чергу автор музики до пісні «Моя мама» Ольга Завидняк зазначає, що із великим задоволенням та натхненням пише музику на такі чудові вірші.

«Читаючи цей вірш я одразу наспівувала мелодію, тому що ці слова надихають! І коли ми вирішили створити проект дитячої пісні, то спрацювалися дуже гармонічно! В нашій колекції вже є 4 спільні пісні, і в подальших планах – запис на професійній студії», – підкреслила Ольга Завидняк. GU

Share.

Comments are closed.