Global Ukraine News

Український ресторан став культовим у Нью-Йорку

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У Нью-Йорку всім відомо, що якщо хочеш почути українську мову, скуштувати справжніх українських страв – треба їхати у так зване «Східне село». Тут, на розі Другої авеню та Дев’ятої вулиці, є і Український народний дім, і Пластова станиця, і відомий цілодобовий український ресторан Veselka («Веселка»). Передає Радіо Свобода.

За свою понад 60-річну історію українська «Веселка» стала одним із легендарних мангеттенських місць, де 24 години на добу, 7 днів на тиждень можна поласувати простими і недорогими українськими стравами.

Читайте за темою: Новий український ресторан у Гонконгу: фоторепортаж

Том Берчард – власник ресторану, його перша дружина була донькою засновника «Веселки», відомого у Нью-Йорку українського патріота Володимира Дармохвала.

«Його не дуже тішив той факт, що я одружуюся з його донькою. Він мріяв, що вона вийде заміж за українського хлопця, але мені здається, я почав завойовувати його увагу досить швидко. Він побачив, що мені можна довіряти», – ділиться спогадами Том Берчард.

Свекор розповідав Томові про історію України і найбільше хотів бачити державу незалежною, однак 1974 року він раптово помер, просто на роботі. Згодом на прохання родини власника керувати рестораном почав Том Берчард.

Читайте за темою: ОАЕ смакують українську кухню

Спершу «Веселка» була геть не схожою на сучасну, згадує Том. Це була місцева крамниця, де продавалися солодощі, цигарки, газети і лотерейні білети, а, окрім того, подавали українські обіди та вечері.

Наразі кухня «Веселки» – величезна, особливо як для Мангеттена. Лише борщу тут готують майже 20 тисяч літрів на рік. І хоч здебільшого в ресторані працюють українці, склад працівників – мультикультурний, а серед відвідувачів 90% – іноземці, каже шеф-кухар Дмитро Марценюк. Клієнтів у ресторані ніколи не бракує, а на вихідних ще й у черзі доведеться постояти.

Share.

Comments are closed.