Global Ukraine News

Україна не повинна допомагати авторитарним країнам в пригніченні свободи вираження

对不起,此内容只适用于乌克兰文美式英文俄文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Інститут Свободи та Безпеки Репортерів глибоко стурбований затриманням в Києві азербайджанського опозиційного журналіста Фікрета Гусейнлі і закликає владу України негайно звільнити його, а також припинити заохочування репресивних кроків авторитарних країн, спрямованих на залякування своїх критиків, які проживають за кордоном.

ІСБР переконаний у політичному мотиві затримання Фікрета Гусейнлі, яке було здійснено 14 жовтня співробітниками прикордонної служби України на основі запиту Інтерполу щодо видання владі Азербайджану. Непрямим підтвердженням політично замовного арешту є той факт, що журналіста затримали не в момент прибуття в країну, а під час вильоту з України, де за ним протягом декількох днів вели незаконне спостереження представники спецслужб Азербайджану.

Читайте за темою: Скандал на Форумі видавців: погрози організаторам через презентацію дитячої книги

“Арешт владою України азербайджанського опозиційного журналіста за запитом авторитарної влади Азербайджану завдає серйозного удару загальноєвропейським цінностям із захисту свободи вираження, дотримуватися яких зобов’язалася Україна у рамках членства в Раді Європи і ОБСЄ, – вважає виконавчий директор ІСБР Емін Гусейнов. – Не минуло й двох місяців відколи Угода про асоціацію з Євросоюзом вступила в силу, як в Україні за запитом авторитарних країн вже затримують другого іноземного журналіста. За схожим політично мотивованими звинуваченнями минулого місяця в Україні за запитом влади Узбекистану, надісланим в Інтерпол, був затриманий узбецький журналіст Нарзулло Охундженов, який знаходиться у вигнанні з 2013 року. Україні слід припинити практику арештів журналістів, що знаходяться у вигнанні, і негайно звільнити Фікрета Гсуейнлі і Нарзулло Охундженова, тим самим показавши, що країна не має наміру звертати з загальноєвропейського шляху розвитку “.

ІСБР закликає владу Нідерландів, громадянином яких з 2015 року є Фікрет Гусейнлі, надати всіляке сприяння в його якнайшвидшому звільненні, а також підняти питання в Європейській Раді про часті політично мотивовані затримання в Україні за запитом авторитарних країн, що є особливо критичним в світлі недавнього оголошення Україною пріоритетом для себе якнайшвидшу інтеграцію в Європейський Союз.

Читайте за темою: Персональна армія міністра та наближення до поліцейської держави: ризики законопроекту про розширення повноважень Національної гвардії

ІСБР також закликає Європейський Парламент знову розглянути ситуацію зі свободою вираження в Азербайджані (як це було відразу після викрадення в Грузії і незаконної екстрадиції в Азербайджан журналіста-розслідувача Афгана Мухтарли) і донести свою стурбованість владі України і Грузії, які ратифікували Угоду про асоціацію з Євросоюзом, про неприпустимість переслідування журналістів.

ІСБР закликає Раду Європи, ОБСЄ та Європейський Союз не надавати авторитарним режимам можливість зловживати міжнародними правовими механізмами для арештів дисидентів, що вимушено знаходяться в політичному вигнанні.

У світлі частіших фактів переслідування критиків за допомогою механізмів Інтерполу такими країнами як Азербайджан, Туреччина і Узбекистан, ІСБР закликає міжнародне співтовариство до нагальних реформ Інтерполу, щоб виключити використання даної міжнародної організації як транснаціонального інструменту для політичної боротьби.

ІСБР закликає владу Азербайджану припинити переслідування журналістів як всередині так і за межами Азербайджану а також звільнити з в’язниць журналістів Мехман Гусейнова, Афгану Мухтарли, Сеймура Хезі, Азіза Оруджева, Ніджат Алієва, Араза Гулієва, Фікрета Ібішбейлі, Афгану Садихова, Ельчина Баку, Джавіда Шіраліева, Махбубом Зуар, Зію Асадлі і Арщада Ібрагімова, блогерів Рашада Рамазанова і Ількіна Рустамзаде, письменників Садая Шакарлі і Тофіка Гасанова, а також активістів Гіяс Ібрагімова і Байрама Мамедова.

З огляду на грубе порушення свободи вираження як владою Азербайджану, так і Узбекистану ІСБР закликає нинішню владу України не повторювати ганебну практику екстрадиції іноземних дисидентів, як це було за часів правління Януковича, а навпаки використовувати всі механізми захисту аж до надання іноземним дисидентам політичного притулку. GU

Share.

Comments are closed.