Global Ukraine News

Підсумки експорту товарів та послуг за І півріччя 2016 року

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України підготувало документ, який ілюструє стан українського експорту товарів та послуг за І півріччя 2016 року.

«Останні роки видалися нелегкими для українського експорту. Ми втратили деякі традиційні ринки збуту та виробничі потужності, а кон’юнктура світового ринку виявилася доволі несприятливою. Тим не менш, попит на окремі товари українського експорту пожвавився, одночасно продовжує зростати виробництво промислової продукції», — зазначається на Facebook-сторінці відомства.

За підсумками 6 місяців 2016 року експорт товарів у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року скоротився на 10,7% і склав 16,6 млрд доларів. Проте у порівнянні з січнем поточного року відбулося суттєве уповільнення темпів падіння експорту. У структурі експорту товарів найбільшу частку склала продукція АПК та харчової промисловості (40,8%), продукція металургії (23,2%) та машинобудування (12,3%).

Зросли фізичні обсяги експорту продукції хімічної промисловості (на 17%), різних промислових товарів (на 12,5%) та продукції легкої промисловості (на 0,9%). Якщо така тенденція буде зберігатися, а ціни на зовнішніх ринках зростуть, то існує можливість, що за підсумками року експорт українських товарів зросте.

Основним торговельним партнером України залишається Європейський Союз (39,2%), при цьому частка Росії зменшилась до 9,2% (за 6 місяців 2015 року була 12,6%). Експорт товарів до країн ЄС продовжує демонструвати позитивну динаміку: зріс на 6,7% у порівнянні з першим півріччям 2015.

У континентальному розрізі динаміка експорту виглядає так: 39,9% припадає на Європу, 31,9% — Азію, 15,8% припадає на СНД, 10,4% — Африку, 1,7% та 0, 03 % припадає на Америку та Австралію і Океанію відповідно.

За згадуваний період експорт товарів зріс до Європейського Союзу, Таїланду, Індонезії, Індії, Гонконгу, М’янми, Єгипту, Пакистану, В’єтнаму та ін. В той же час, серед найбільших країн-партнерів в експорті послуг — Росія, ЄС, Сполучені Штати, Швейцарія, ОАЕ, Віргінські острови, Туреччина, Ізраїль, Туркменістан, Білорусь, Канада.

Експорт олії, напівфабрикатів зі сталі, меблів для сидіння, прутків та брусків гарячекатаних, лісоматеріалів розпиляних, пшениці, електроенергії зріс за 5 місяців 2016 року, проте експорт прокату плоского, руд та концентратів залізних, феросплавів, макухи, чавуну, добрив азотних, нафтопродуктів, аміаку, лісоматеріалів необроблених — знизився.

Читайте за темою: Українські емігранти, які створювали сучасні технології

Детальну інформацію стосовно обсягів українського експорту за І півріччя 2016 року можна переглянути тут.

Share.

Comments are closed.