Global Ukraine News

Вечори українського кіно в Нью-Йорку

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У Нью-Йорку, 16 грудня відбудеться вже традиційний Вечір Українського Кіно. Показ фільмів відбувається кожної п’ятниці в головному будинку Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) що знаходиться в Манхетені. Ідея створення такої ініціативи належить трьом однодумцям, українцям: Богдану Гаврилюку, Андрію Щегальскому та Володимиру Гогільчину.

«Ми вирішили організувати показ українських фільмів тут у Нью-Йорку, для того щоб українці які проживають так далеко від своєї батьківщини, а саме в Нью-Йорку, мали можливість зустрітися з іншими українцями в одному  місці і культурно провести час. Ми хочемо щоб історія України не була забута, ми хочемо щоб українські традиції продовжувалися і в сім’ях іммігрантів, ми хочемо донести до усіх красу України та її історію» , — розповідає Володимир Гогільчун, співорганізатор проекту.

Читати за темою: Відкрити Україну для Гонконгу: кіноініціатива українських активістів

Вечори проходять у дружній та затишній атмосфері. Під час зустрічі усі бажаючі можуть продемонструвати свої таланти, а також пограти у гру  «Криївка». Гра є українською версією відомої гри «Мафія», в якій Служба безпеки (СБ УПА) має знайти і знешкодити НКВС. Після показу зазвичай проходять цікаві дискусії та жваві обговорення.

«Інколи ми спеціально запрошуємо відомих в нашій діаспорі доповідачів, які мають можливість донести те, що саме було показано у тому чи іншому фільмі. На даний момент ми вже встигли показати такі фільми: «Хроніка Української повстанської армії 1942-1954», «Редемптористи», «Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom», «Голод – 33», «Тіні незабутих предків», а цього тижня ми будемо показувати «Олекса Довбуш» (1959)», — зазначає Володимир.

Варто зазначити, що фільми для показів, в більшості випадків обираються за проханням відвідувачів. На даний момент організатори сконцентровані на показі українських фільмів для українців, оскільки усі фільми показуються на українській мові. GU

 

Share.

Comments are closed.