Global Ukraine News

Скасувати травневі свята та призначити Шевченківський день: як виглядатимуть державні свята в Україні

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Скасувати травневі свята та призначити Шевченківський день — які пропозиції вносяться до святкування державних свят українцями.

Щороку українці, окрім звичайних тижневих вихідних, мають ще й 11 державних неробочих свят. Свята, які припадали на вихідні дні, переносили на початок тижня, а тому часом сумарні річні святкування сягали ледве не 20 днів.

11 державних свят становили собою суміш пам’ятних дат радянського минулого, української боротьби за незалежність та релігійних свят. Хаос, який панує в українському календарі, вирішив впорядкувати Український інститут національної пам’яті, розробивши свій власний законопроект щодо державних свят. Новий календар підготовлений в якості продовження політики декомунізації і стосується зокрема дискусійних питань про те, як святкувати 9 травня і чи відзначати 8 березня, та 1 травня та уже встиг викликати чималий резонанс в суспільстві. Global Ukraine News спробував з’ясувати, які саме зміни пропонує УІНП та що думають про це українці.

Читайте за темою: Що вдалося в сфері української декомунізації?

Аналіз законопроекту: що і як святкуватимемо?

Законопроект має назву «Про державні й інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні», його громадське обговорення заплановано завершити до 1 березня.

Святкові дні у законопроекті поділено на наступні категорії:

  • державні свята (робочі й неробочі) — свята встановлюються на честь події або людей, які здійснили вплив на здобуття Україною незалежності та зробили внесок у розвиток державності;
  • традиційні свята (неробочі) — встановлені для відзначення укорінених в суспільстві релігійних подій та дат;
  • скорботні дні (присвячені пам’яті жертв трагічних подій історії України), дні жалоби (оголошуються одноразово у зв’язку з трагічною подією в Україні або світі), професійні свята і пам’ятні дати.

Ось яку модель свят пропонує УІНП.

28 червня (День Конституції), 24 серпня (День незалежності України), 14 жовтня (День захисника України) — залишаються без змін. Вихідні дні 8 березня та 1-2 травня пропонується скасувати, а 9 травня (День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) залишається як державне свято, але стає робочим днем. Святковим вихідним днем стає 8 травня – День пам’яті та примирення.

До переліку державних свят, які є вихідними днями, планують додати  (окрім вже згаданого 8 травня) Шевченківський день (9 березня), та День сім’ї (друга п’ятниця вересня), яке стане свого роду заміною традиційному святкуванню 8 Березня.

Читайте за темою: Повернення «скіфського золота» – перші кроки до повернення Криму

Новий рік (1 січня), Різдво Христове (7 січня) та Великдень (неділя) — державні свята, які мають християнські корені, залишаються без змін.

Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.