Global Ukraine News

Перші Шевченківські читання в Анкарі

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

11 березня 2017 року в національній бібліотеці Туреччини відбулися перші Шевченківські читання. Захід був організований Посольством України в Туреччині за участі членів Української спілки в Анкарі.

Урочисте відкриття розпочалося з промови Посла України в Туреччині Андрія Сибіги та керівника бібліотеки Зюльфі Тамана.

Читати за темою: Українці в Каліфорнії відсвяткували річницю від дня народження Тараса Шевченка 

Широка турецька публіка більше знає відомого футболіста, Андрія Шевченка, тому пересічні турки дивуються, що українці називають вулиці іменем футболіста. Відтак, однією з головних задач цього заходу було познайомити турецьку публіку з постаттю та творчістю видатного українського поета Тараса Шевченка.

На початку заходу ведуча розповіла на турецькій мові про основні віхи з життя Тараса Григоровича, а далі гості почули його найвідоміші вірші в оригіналі та в перекладі на турецьку і кримськотатарську мову. Цікавим був виступ дітей української громади, які читали вірші напам’ять.

Особливо за душу брав спів українок, які виконували пісні на вірші Шевченка. Паралельно для дітей також було організовано інтерактивні зайняття та майстер класи по творчості Шевченка як художника та поета.

Share.

Comments are closed.