Global Ukraine News

Українці Відня запрошують у гості на мультидисциплінарний фестиваль U_Stream

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З 23 квітня до 7 травня 2017 року у Відні триватимуть Другі дні української культури, організатором яких є ГО «Центр українських ініціатив». З цього року фестиваль носить назву U_Stream, а програма містить музичну, літературну і візуальну частини.

Всі напрямки представлені найуспішнішими проектами і митцями, які отримали визнання у світі. У попередньому матеріалі мова йшла про музичну програму, яка складається із двох надзвичайно гарних і успішних проектів: Two Violins і джазове Natalia Lebedeva Trio виступлять в оновленому, дуже цікавому складі, до якого тепер входять італійські і австрійські музиканти.

Анонсована візуальна частина – виставка Петриківського розпису, яка буде доповнена майстер-класами від кращих майстрів цього традиційного мистецтва, – викликала неабиякий інтерес як з боку українців Відня, так і з боку австрійців. У червні її уже запрошено до Нижньої Австрії.

Читайте за темою: Жителів Австрії запрошують відвідати Дні української культури

Читання молодих українських письменниць Катерини Бабкіної і Тані Малярчук пройдуть у легендарних віденських кав’ярнях, відомих своєю особливою культурою, яка поєднує каву і мистецтво.

Олександра Саєнко, головний організатор і куратор U_stream, зазначила: «У нашій програмі немає жодного випадкового пункту. Кожен захід – особливий і ретельно продуманий. Так, концертний зал Віденської філармонії, в якому пройдуть музичні заходи, і участь в постановці актриси Анне Беннент, незмінно викликають приємне здивування у віденської публіки, яку взагалі здивувати важко. Кав’ярні, які ми обрали для читань, передають дух Відня і одночасно дуже пасують до концепції кожної з літературних зустрічей».

Власне мистецькою частиною організатори фестивалю не обмежились. Перед концертом на честь відкриття, 23 квітня, команда U_Stream візьме участь у марафонській естафеті в рамках міжнародного Vienna City Marathon. Її членами стали найвідоміші і найуспішніші марафонські бігуни України: Іван Гешко, брати Іван та Олександр Бабарики, Андрій Оністрат.

Читайте за темою: Олександра Саєнко: “Австрія – комфортна країна. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим”

«З 23 квітня до 7 травня у Відні відбудеться небачене свято України. Ми будемо раді вітати наших митців і спортсменів. До Відня приїде надзвичайно багато гостей із України. Ми будемо раді вітати і закордонних українців. Ласкаво просимо!», – додає пані Олександра.

Більше інформації про захід можна дізнатися на сайті та Facebook-сторінці.

Довідка:

Фестиваль засновано у 2015 році ГО «Центр українських ініціатив» як продовження діяльності з організації політичних публічних заходів – демонстрацій, мітингів, дискусій, – які проводились у Відні членами ГО – організаторами руху Євромайдан Відень – протягом всього 2014 року.

Ініціатива проведення, вперше в історії двосторонніх відносин України і Австрії повноцінного фестивалю національної культури, виникла через відчутний дефіцит об’єктивної інформації і велику кількість негативних повідомлень про Україну в австрійських ЗМІ. Метою фестивалю була і залишається презентація самобутності і унікальності української культури одночасно з її очевидною приналежністю до європейського культурного контексту; донесення позитивних і разом з тим правдивих меседжів про українське громадянське суспільство. Партнерами фестивалю є благодійний фонд «Україна ХХІ», Група АГРОТРЕЙД і PR-агенція Say&Co (Відень); серед офіційних спонсорів – австрійська компанія Delta. GU

Share.

Comments are closed.