Global Ukraine News

Жителів Австрії запрошують відвідати Дні української культури

Дні української культури – надзвичайна феєрія, яка знайомить австрійських громадян з українською культурою – цьогоріч навесні відбудеться у Відні та покаже австрійцям кращих представників мистецтва України. Фестиваль триватиме з 23 квітня по 7 травня у Відні. Попередній фестиваль такого масштабу та тематики відбувся у 2015 році.

Дні української культури покажуть сучасну та традиційну українську культуру в різних її проявах. Так, організатори планують познайомити австрійську спільноту з Петриківським розписом. В рамках виставки, яка триватиме з 23 квітня по 7 травня у Парафіяльній залі Української церкви Св. Варвари, передбачені майстер-класи від відомих майстрів Петриківського розпису – в залі експозиції, українській і австрійських школах.

Читайте за темою: Олександра Саєнко: «Австрійці дуже чутливі до мистецтва та культури, тому культурна дипломатія у Австрії точно працює»

Завдяки тому, що виставка проводитиметься в історичній будівлі в самому центрі Відня, відвідати її зможуть й численні туристи. Крім того, всі охочі зможуть взяти участь у флешмобі зі збору коштів на підтримку проекту благодійного фонду «Kleine Herzen», долучившись до створення великої картини Петриківського розпису просто неба, в історичному центрі Відня.

Сучасна українська музика буде представлена одразу кількома виконавцями. Дует юних скрипалів Two Violins та Natalia Lebedeva Trio 23 квітня виконають джазові аранжування музики Й. С. Баха під час концерту «Bach in Jazz» у Gläserner Saal Віденської філармонії. А 30 квітня всі охочі зможуть подивитися оперу «Йов», режисером якої є Влад Троїцький. У музичній виставі беруть участь 5 солістів, 3 музикантів-інструменталістів та один читець, який читає з книги Йова. Під час Днів української культури у Відні сакральні тексти німецькою мовою буде читати відома швейцарська актриса Анне Беннент, яка мешкає в Австрії.

Читайте за темою: Олександра Саєнко: “Австрія – комфортна країна. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим”

З українською літературою австрійців знайомитиме 24 квітня талановита Катерина Бабкіна, відома своєю поезією, прозою і драматургією. За останні кілька років її книжки, перекладені німецькою мовою, вийшли і в Австрії. Ще однією учасницею літературної програми стане Таня Малярчук з презентацією свого роману «Забуття», який став Книгою року БіБіСі, і доповіддю на тему «100 років українського Відня». Участь інших сучасних українських авторів ще уточнюється.

«Другими Днями української культури ми хочемо закріпити отриманий ефект, дати сигнал, що збираємось збільшувати присутність українських митців у Відні, причому в концентрованому вигляді – в рамках міждисциплінарних фестивалів. Крім цієї головної мети, маємо щонайменше два позитивних ефекти. Наші митці, потрапляючи сюди завдяки участі у фестивалі, отримують можливість налагодити контакти у сфері креативної економіки і продовжують співпрацювати з новими партнерами. По-друге, наші Дні української культури сприяють не лише «наближенню України до Європи», але і зростанню самоповаги, гордості українців в Австрії за свою Батьківщину і свою культуру і в результаті – їхній більш успішній інтеграції в австрійське суспільство», – розповідає пані Олександра Саєнко, ініціатор та організатор фестивалю.

Організатором заходу є ГО «Центр українських ініціатив», а головним партнером заходу – благодійний фонд Всеволода Кожемяка «Україна ХХІ», а також – PR-агенція «Say&Co». Долучаються до організації і приватні спонсори. А партнером у проведенні виставки Петриківського розпису стала Українська греко-католицька церква Святої Варвари і її настоятель отець Тарас Шагала.

Читайте за темою: У Відні відбулася презентація відомого австрійського журналу, присвяченого українській літературі

Більше інформації про Дні української культури можна отримати як на сайті фестивалю, так і на сторінці заходу у соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, що перші Дні української культури відбулися у Відні в 2015 році. Вони тривали 10 днів та включали близько 10 заходів. Аудиторія виявилась напрочуд багатонаціональною. Більш ніж 50% глядачів були не українцями. Можна було бачити розчулених поляків, шведів, болгар, німців та австрійців, що були позитивно вражені рівнем українського мистецтва.

Партнер заходу місто Відень так написав про фестиваль: «Окрім фольклорної сторони показана була сучасна європейська нація … Різноманітна програма включала виставки, вистави, концерти, читання, політичні дискусії і, нарешті, великий гала-концерт зірок української опери в Концертхаусі. Ця подія наблизила багатогранну європейську країну до віденської публіки». GU

Поділитись

Коментарі закріті