Global Ukraine News

Українці Відня запрошують у гості на мультидисциплінарний фестиваль U_Stream

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З 23 квітня до 7 травня 2017 року у Відні триватимуть Другі дні української культури, організатором яких є ГО «Центр українських ініціатив». З цього року фестиваль носить назву U_Stream, а програма містить музичну, літературну і візуальну частини.

Всі напрямки представлені найуспішнішими проектами і митцями, які отримали визнання у світі. У попередньому матеріалі мова йшла про музичну програму, яка складається із двох надзвичайно гарних і успішних проектів: Two Violins і джазове Natalia Lebedeva Trio виступлять в оновленому, дуже цікавому складі, до якого тепер входять італійські і австрійські музиканти.

Анонсована візуальна частина – виставка Петриківського розпису, яка буде доповнена майстер-класами від кращих майстрів цього традиційного мистецтва, – викликала неабиякий інтерес як з боку українців Відня, так і з боку австрійців. У червні її уже запрошено до Нижньої Австрії.

Читайте за темою: Жителів Австрії запрошують відвідати Дні української культури

Читання молодих українських письменниць Катерини Бабкіної і Тані Малярчук пройдуть у легендарних віденських кав’ярнях, відомих своєю особливою культурою, яка поєднує каву і мистецтво.

Олександра Саєнко, головний організатор і куратор U_stream, зазначила: «У нашій програмі немає жодного випадкового пункту. Кожен захід – особливий і ретельно продуманий. Так, концертний зал Віденської філармонії, в якому пройдуть музичні заходи, і участь в постановці актриси Анне Беннент, незмінно викликають приємне здивування у віденської публіки, яку взагалі здивувати важко. Кав’ярні, які ми обрали для читань, передають дух Відня і одночасно дуже пасують до концепції кожної з літературних зустрічей».

Власне мистецькою частиною організатори фестивалю не обмежились. Перед концертом на честь відкриття, 23 квітня, команда U_Stream візьме участь у марафонській естафеті в рамках міжнародного Vienna City Marathon. Її членами стали найвідоміші і найуспішніші марафонські бігуни України: Іван Гешко, брати Іван та Олександр Бабарики, Андрій Оністрат.

Читайте за темою: Олександра Саєнко: “Австрія – комфортна країна. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим”

«З 23 квітня до 7 травня у Відні відбудеться небачене свято України. Ми будемо раді вітати наших митців і спортсменів. До Відня приїде надзвичайно багато гостей із України. Ми будемо раді вітати і закордонних українців. Ласкаво просимо!», – додає пані Олександра.

Більше інформації про захід можна дізнатися на сайті та Facebook-сторінці.

Довідка:

Фестиваль засновано у 2015 році ГО «Центр українських ініціатив» як продовження діяльності з організації політичних публічних заходів – демонстрацій, мітингів, дискусій, – які проводились у Відні членами ГО – організаторами руху Євромайдан Відень – протягом всього 2014 року.

Ініціатива проведення, вперше в історії двосторонніх відносин України і Австрії повноцінного фестивалю національної культури, виникла через відчутний дефіцит об’єктивної інформації і велику кількість негативних повідомлень про Україну в австрійських ЗМІ. Метою фестивалю була і залишається презентація самобутності і унікальності української культури одночасно з її очевидною приналежністю до європейського культурного контексту; донесення позитивних і разом з тим правдивих меседжів про українське громадянське суспільство. Партнерами фестивалю є благодійний фонд «Україна ХХІ», Група АГРОТРЕЙД і PR-агенція Say&Co (Відень); серед офіційних спонсорів – австрійська компанія Delta. GU

Share.

Comments are closed.