Global Ukraine News

«Друзі Путіна»: хто з політиків визнає Крим російським

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Після анексії Криму Російською Федерацією у березні 2014 року, яка була кричущим порушенням міжнародного права та не знайшла підтримки у більшості країн світу, офіційні делегації перестали здійснювати візити на територію півострова, оскільки це стало порушенням державного суверенітету України, Статуту ООН, Бакинської декларації, резолюції Парламентської асамблеї ОБСЄ та інших норм міжнародного права. Це, однак, не стосується моніторингових місій, які відвідують окуповану територію для спостереження за дотриманням прав людини тощо.

Та разом з тим, частина європейських, і не тільки, політиків продовжує відвідувати окупований Крим, всупереч заборонам. Global Ukraine News з’ясував, хто їздить на півострів, як Україна реагує на такі відвідини та чим керуються політики у своїх візитах.

Хто та коли їздив на окуповану територію?

До Криму навідувалися делегації таких країн як Іспанія, Німеччина, Сербія, Франція, Киргизстан, Італія, Британія, Туреччина. Серед найсвіжіших повідомлень – візит 10 квітня президента Національної Асамблеї Андалузії Королівства Іспанії Педро Алтамірано і федерального координатора національної партії Андалузії (місто Малага) Сальвадора Гарсія Урбано.

Читайте за темою: Німеччина вилучила всі підручники з «російським Кримом» після скандалу

Особливо кількість візитів зросла в березні, можливо, це пов’язане зі святкуванням річниці референдуму та анексії Криму. Наприклад, глава проросійської «Сербської народної партії» Ненад Попович відвідав окупований Крим і виступив у будівлі так званого парламенту в Сімферополі 17 березня 2017 року. 19 березня стало відомо, що делегація європейських та українських політиків прибула на територію окупованого Криму з триденним візитом. До складу делегації входили депутати Народної Скупщини Сербії від Сербської радикальної партії Міловат Боїч і Дубравко Боїч, член президії Сербської радикальної партії Олександр Шешель, сербський письменник і політолог, професор Баня-Лукського університету Срджа Тріфкович, а також член Палати Депутатів Чеської Республіки Ярослав Голік.

Також депутат парламенту Киргизстану Жогорку Кенеш і представник Соціал-демократичної партії Киргизстану Марат Аманкулов 17 березня відвідали Крим.

Члени Партії незалежності Великої Британії (UKIP) були на окупованому півострові 19–21 березня. Партія незалежності Великої Британії відома своєю євроскептичною і прихильною до Росії і її президента Володимира Путіна позицією. Її також підозрюють у можливому незаконному отриманні фінансування з Росії.

Читайте за темою: Українці всього світу нагадали, що «Крим – це Україна»

Двічі відвідували Крим з делегації Німеччини (делегація з 20 чоловік у жовтні 2016 року та наприкінці березня 2017 року політик з міста Квакенбрюк Андреас Маурер та делегація регіональних політиків), Франції (візит французьких депутатів на чолі з Тьєрі Маріані у Крим тривав з 29 по 31 липня 2016, а мер Ніцци Крістіан Естрозі відвідав Крим з 26 лютого по 1 березня 2016), Італії (11 вересня 2016 року Сильвіо Берлусконі відвідав Крим, а 14-16 жовтня 2016 делегація з 18 осіб, які представляють п’ять регіонів Італії: Венето, Лігурію, Ломбардію, Тоскану, Емілію-Романью).

Раніше, 23 листопада 2016 року, повідомлялося, що делегація турецьких парламентарів, політиків і бізнесменів на чолі з головою Асоціації євразійських урядів Хасаном Дженгіза відвідала півострів. Проте це виявилося черговим фейком пропаганди.

Відвідувала півострів і грецька делегація:  мер грецького міста Александруполіс Евангелос Ламбакіса, голова торгово-промислової палати регіону Еврос Топсідісом Христодулос та член ради цієї палати Еврос Бахарідісом Афанасіос були в анексованому Криму 19-21 лютого 2016 року.

А у 2015 році скандальний польський політик Януш Корвін-Мікке відвідав окупований Росією Крим. Польський євродепутат не приховує своєї антиукраїнської позиції та проросійської симпатії.

То ж чому європейці їдуть до Криму?

Хоча відвідини Криму, як вже зазначалося, не є офіційними, та й з вищенаведеного видно, що це – ті політики, які є проросійськими, українська сторона реагує на відвідини Криму безкомпромісно, засуджуючи та вживаючи певних заходів: проводяться розслідування, надсилаються ноти протесту на адресу країн (Німеччина, Киргизстан) чи й до міжнародних організацій з вимогою відреагувати на порушення (під час відвідин французів була написана нота протесту до ПАРЄ), може бути застосована норма щодо заборони в’їзду (Чехія та Сербія), виклики послів для пояснень резиденту (Сербія) тощо.

Читайте за темою: В Україні презентовано нове інформаційне видання «Територія. Крим»

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень, колишній речник МЗС України Василь Філіпчук  для  КримSOS зазначає, що  інтерес європейських парламентарів до анексованого Криму є свідченням роботи російської дипломатії та лобістських структур. Хоча з міжнародно-правової точки зору такі візити і не мають значення.

Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко пояснює, що Москва, використовуючи політичні сили такого ґатунку, намагається вплинути на загальну позицію ЄС щодо Криму. В контексті того, що у ЄС все більшої популярності здобувають ліві та популістські сили, тому Росія може використовувати відповідну стратегію як перспективу на майбутнє. GU

Share.

Comments are closed.